Automobilky lákají k výhodné koupi SUV. Některé nabízejí pohon všech kol zdarma

Jan Matoušek Jan Matoušek
12. 6. 2019 6:02
Vozy segmentu SUV jsou nejen na českém, ale i evropském trhu v letošním roce nejprodávanější. Pohon všech kol však u těchto modelů, přestože se tváří dobrodružně, není pevnou součástí výbavy. I přesto jsme se na SUV s pohonem všech kol v této galerii zaměřili - někteří dovozci totiž aktuálně nabízejí čtyřkolku zdarma, jinde je k dispozici za zvýhodněnou cenu. Na nejzajímavější slevy se podívejte v přehledu. Nechybí ani hitparáda nejlevnějších SUV s pohonem všech kol.
Foto: Ford

Ford Kuga - pohon všech kol zdarma a zvýhodnění až 271 tisíc

Ford Kuga čeká ještě letos generační výměna. Nástupce již zná svou podobu a nabídne mimo jiné i hybridní pohonné ústrojí. Stávající Kuga se tedy pomalu loučí a loučí se výraznou slevou. Ta mimo jiné znamená pohon všech kol zdarma, což se projevuje u provedení s motorem 2.0 TDCi o výkonu 110 kW a manuální šestistupňovou převodovkou. Ta jediná se totiž nabízí s pohonem předních i všech kol, přičemž obě teď stojí stejně - od 599 900 korun ve druhé výbavě Titanium Plus (nabízí se ještě ST-Line Plus).

Auto tak má například navigaci s osmipalcovou obrazovkou, automatickou dvouzónovou klimatizaci, zadní parkovací senzory, bezklíčkové odemykání a startování nebo 17palcová litá kola. Ford navíc nabízí na všechny verze Kugy výrazné slevy, tato nejlevnější čtyřkolka, která ve standardním ceníku stála 838 900 korun, je tak zvýhodněná 239 tisíci korunami.

Pohon všech kol se nabízí ještě v kombinaci s dvoulitrem TDCi o výkonu 110 kW a dvouspojkovou automatickou převodovkou, respektive stejným motorem i převodovkou, ale s výkonem 132 kW. Také v jejich případě nabízí Ford zvýhodnění, které u provedení s nejvyšším výkonem a výbavou ST-Line Plus dosahuje až 271 tisíc korun. Pro výbavy Titanium Plus a ST-Line Plus se navíc aktuálně nabízí ještě bonus 20 tisíc korun na příplatkovou výbavu.

Aktuální ceník Fordu Kuga s pohonem všech kol

Titanium Plus ST-Line Plus
2.0 TDCi/110 kW 599 900 Kč 629 900 Kč
2.0 TDCi/110 kW AT 649 900 Kč 679 900 Kč
2.0 TDCi/132 kW AT ---------- 719 900 Kč
 

Právě se děje

před 23 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy