Nejprodávanější SUV jsou při porovnání s podobnými kombíky většinou dražší a žravější. Víme o kolik

Ondřej Běhal
1. 2. 2017 6:33
Porovnali jsme nejprodávanější vozy čím dál oblíbenější kategorie SUV v Česku s kombíky, případně liftbacky stejné značky, podobné velikosti a totožným motorem. Poloterénní vozy jsou vždy línější a žravější. Až na jednu výjimku za ně také více zaplatíte. V grafice najdete například porovnání Škody Kodiaq se Superbem a Octavií Combi, Dacie Duster s Loganem MCV nebo Kie Sportage se cee´dem SW.

Připravili jsme také přehled všech rodinných kombíků a SUV, které se aktuálně prodávají do půl milionu korun.

Renault Captur

Začněme porovnáním dvou malých modelů, které si pořizují spíše páry a jednotlivci než rodiny.

SUV Captur nabízí proti kombíku odvozenému od Clia výrazně více místa na nohy na zadních sedadlech a také o něco více prostoru v loktech na předních místech. Potěší také hlubším kufrem. Na detailní srovnání obou vozů se podívejte zde.

Renault Clio Grandtour

Ve většině měřitelných parametrů má mírnou převahu nad SUV kombík. Se stejným motorem a podobnou výbavou stojí o dvacet tisíc méně. Nabízí více místa nad hlavou na zadních sedadlech nebo výrazně delší a tím pádem i objemnější zavazadlový prostor.

Rozdíly v hmotnosti a tím pádem spotřebě i dynamice jsou naopak zanedbatelné. Clio Grandtour je lepší o desetinu vteřiny při sprintu z 0 na 100 km/h a o desetinu litry u výrobcem udávané spotřeby.

před 44 minutami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.