Nejprodávanější SUV jsou při porovnání s podobnými kombíky většinou dražší a žravější. Víme o kolik

Ondřej Běhal
1. 2. 2017 6:33
Porovnali jsme nejprodávanější vozy čím dál oblíbenější kategorie SUV v Česku s kombíky, případně liftbacky stejné značky, podobné velikosti a totožným motorem. Poloterénní vozy jsou vždy línější a žravější. Až na jednu výjimku za ně také více zaplatíte. V grafice najdete například porovnání Škody Kodiaq se Superbem a Octavií Combi, Dacie Duster s Loganem MCV nebo Kie Sportage se cee´dem SW.

Připravili jsme také přehled všech rodinných kombíků a SUV, které se aktuálně prodávají do půl milionu korun.

Foto: Radek Pecák

VW Tiguan

Rodinné SUV nabízí proti stejně situovanému kombíku širší a mnohem variabilnější interiér s možností posouvat zadní sedadla a nastavovat u nich úhel sklonu opěradel.

Ve srovnatelném stupni výbavy má větší počet prvků ve standardu bez nutnosti připlácet.

Foto: Volkswagen

VW Golf Variant

Čerstvě modernizovaný kombík převyšuje SUV téměř ve všech měřitelných parametrech, jak se můžete přesvědčit zde.

Nabízí objemnější, delší a hlubší kufr, více místa nad hlavou na zadních sedadlech a hlavně stojí se stejným motorem a o něco chudší výbavou o 160 tisíc korun méně.

Díky tomu, že váží o dva metráky méně, zrychluje s oblíbeným dvoulitrovým naftovým motorem o něco svižněji a o něco méně žere.

Vzhledem k tomu, že v ceníku Golfu Variant najdeme i verze s pohonem všech kol a speciální úpravou do terénu (Alltrack), nelze Tiguanu přiznat velkou převahu ani co se týče terénních schopností.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy