Nejprodávanější SUV jsou při porovnání s podobnými kombíky většinou dražší a žravější. Víme o kolik

Ondřej Běhal
1. 2. 2017 6:33
Porovnali jsme nejprodávanější vozy čím dál oblíbenější kategorie SUV v Česku s kombíky, případně liftbacky stejné značky, podobné velikosti a totožným motorem. Poloterénní vozy jsou vždy línější a žravější. Až na jednu výjimku za ně také více zaplatíte. V grafice najdete například porovnání Škody Kodiaq se Superbem a Octavií Combi, Dacie Duster s Loganem MCV nebo Kie Sportage se cee´dem SW.

Připravili jsme také přehled všech rodinných kombíků a SUV, které se aktuálně prodávají do půl milionu korun.

Hyundai Tucson
Hyundai Tucson | Foto: Economia

Hyundai Tucson

Tady porovnáváme trochu jablka s hruškami, v případě aut z Nošovic spíš zelí a kapustu. Zatímco Tucson stále patří mezi novinky, i30 kombi se v nejbližších měsících dočká následníka.

Abychom oba vozy mohli postavit vedle sebe se shodným motorem, museli jsme vzít u Tucsonu základní a nepříliš výhodnou ceníkovou variantu, kdežto u i30 kombi nejvýhodnější akční verzi.

Každopádně ale SUV překonává kombík prostorností kabiny, zejména co se týče místa na nohy a v loktech. Paleta jeho motorů a typu pohonu je výrazně širší.

Příď vozu nese rysy z velkého SUV Santa Fe.
Příď vozu nese rysy z velkého SUV Santa Fe. | Foto: Radek Pecák

Hyundai i30 kombi

Kombík je u porovnávaných verzí o 150 tisíc levnější, a navíc má lepší výbavu.

Kupodivu jen minimálně vítězí v rozměrech zavazadlového prostoru. Jelikož je o 150 kg lehčí, chlubí se výrazně lepší dynamikou. Zato ve spotřebě je rozdíl pouhá desetina litru v jeho prospěch.

Podrobné porovnání si prohlédněte zde.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy