Střípky z Floridy

Střípky z Floridy
Bydlet ale můžete i zadarmo, pokud máte s sebou stan. Dvacet dolarů tedy necelých pět set korun za noc jsme platili za místo v kempu v národním parku Everglades (na snímku), ale vyzkoušeli jsme i kemp zdarma, kterých je na Floridě několik desítek. Místo v něm je třeba dopředu rezervovat přes internet.
Domeček pro osm lidí s třemi ložnicemi a dvěma koupelnami jsme pořídili nedaleko Orlanda v areálu kondominia, tedy střeženého území, kam mají vstup pouze residenti. V ceně jsou i vyhřívané bazény nebo tenisové kurty. Stál i s následným úklidem asi dva a půl tisíce korun na noc.
Na foridských silnicích potkáte spoustu vozidel, která v zimě v Evropě neuvidíte.
Za poplatek se můžete projíždět i po písečné pláži - třeba na Daytona Beach.
Foto: Ondřej Běhal
24. 3. 2016 17:56
Florida se dá poznávat skoro zadarmo, ale můžete tam utratit i desítky tisíc za pár dní.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Ekonomická nálada v EU se v listopadu zhoršila, snížila se i v Česku

Ekonomická nálada v EU se v listopadu zhoršila, její index klesl o 1,1 bodu na 116,5 bodu, oznámila Evropská komise. Index nálady se snížil i v ČR.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

O funkci předsedy ČSSD se budou ucházet Jukl, Krejčík, Maláčová, Turoňová či Šmarda. Sjezd bude 10. prosince

O funkci předsedy ČSSD se plánují na prosincovém sjezdu opětovně ucházet ředitel městské knihovny v Poličce Jan Jukl a bývalý šéf Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík. Kandiduje i pardubický sociální demokrat Jaromír Landsman. Již dříve kandidaturu oznámili ministryně práce v demisi Jana Maláčová, někdejší místopředseda ČSSD Michal Šmarda a členka odborné právní komise sociální demokracie Jana Turoňová.

Mimořádný sjezd ČSSD se uskuteční 10. prosince on-line poté, co koncem října rezignoval předseda strany Jan Hamáček. Ke dni sjezdu skončí i zbytek užšího vedení. Rezignace jsou reakcí na volební výsledek ČSSD, která v říjnových volbách do Sněmovny se ziskem 4,65 procenta hlasů nepřekročila zákonnou pětiprocentní hranici a do dolní komory se nedostala poprvé za dobu samostatné ČR

Zdroj: ČTK
Další zprávy