Střídání ve vedení Audi. Markus Duesmann přichází z konurenčního BMW

ČTK ČTK
18. 11. 2019 10:12
Automobilku Audi od dubna příštího roku povede Markus Duesmann (50). Stane se zároveň členem představenstva Volkswagenu, kde bude zodpovídat a výzkum a vývoj. Duesmann měl dříve na starosti vývoj motorů a nákup v konkurenčním BMW. Informoval o tom koncern Volkswagen, pod který značka Audi patří.
Nový šéf Audi Markus Duesmann.
Nový šéf Audi Markus Duesmann. | Foto: Audi

Duesmann ve vedení Audi vystřídá Brama Schota, který ve funkci skončí 31. března. Agentura Reuters připomíná, že jde o druhý takový případ, kdy byl manažer přetažen od konkurence. Nynější šéf koncernu Volkswagen Herbert Diess (61) přešel v roce 2015 také z BMW.

Na konci července obžalovala mnichovská prokuratura bývalého šéfa Audi Ruperta Stadlera a další tři lidi v souvislosti s emisním skandálem z podvodu a nezákonných reklamních praktik.

Koncern Volkswagen v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že zhruba do 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. Software vyvinuli inženýři Audi.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy