Stánek Škody v Ženevě sází na výrazné barvy. Našli jsme i jednu zajímavou novinku

Škoda Vision iV - jedno z lákadel ženevského autosalonu.
Největším lákadlem Škody Auto je na ženevském autosalonu koncept elektrického SUV-kupé s označením Vision iV. Ten sází především na výrazný design, který je téměř výhradně dílem Olivera Stefaniho. Ačkoliv nový designér značky ovlivnil i další nové modely, na tomto konceptu je jeho podpis nejzřetelnější.
Nejde navíc jen o nějaké designové cvičení, sériová verze tohoto vozu, která bude stát na modulární koncernové platformě MEB, přijede již v příštím roce. Jestli bude mít dva elektromotory, výkon 225 kW a dojezd 500 km, je zatím neznámou.
Přední část je kvůli LED matrix světlům, propojeným skrz masku chladiče, velmi výrazná.
Zadní světla mají opět tvar písmene C, mezi nimi je navíc červeně podsvícený nápis Škoda, alespoň vizuálně jsou tak i zadní světla pomyslně propojena.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
6. 3. 2019 13:00
Při neúčasti několika výrobců i relativně chudém seznamu významných premiér patří stánek Škody na ženevském autosalonu k tomu nejzajímavějšímu. K vidění jsou totiž hned dvě světové premiéry, z nichž minimálně elektrický koncept Vision iV poutá výrazným žlutým lakem a velkou maskou chladiče, navíc propojenou se světlomety. Podívejte se do galerie, jak to u české automobilky v Palexpu vypadá.

Přehled v současnosti prodávaných vozů Škoda najdete zde.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Razýmová v Ruce loňskou senzaci nezopakovala, vyhrála Johaugová

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová skončila sedmadvacátá v klasické desítce Světového poháru ve finské Ruce. Další Češky nebodovaly. Zvítězila favorizovaná Norka Therese Johaugová.

Kateřina Janatová obsadila 55. místo, Petra Nováková 61., o čtyři pozice za ní skončila Petra Hynčicová a Tereza Beranová byla poslední 72.

Razýmová před rokem šokovala v Ruce na stejné trati pátým místem, ale letos se jí tolik nedařilo. Na všech mezičasech se pohybovala ve třetí desítce, chvilku jí hrozilo, že z bodované třicítky vypadne, ale nakonec dojela na 27. pozici.

Na Johaugovou česká jednička ztratila přes minutu a půl. Druhá za Norkou skončila Švéda Frida Karlssonová a třetí byla její krajanka Ebba Anderssonová. "Tratě jsou tady hodně těžké, ale zvládla jsem to a jsem strašně ráda, jak dobře jsem novou sezonu odstartovala," řekla Johaugová po 74. vítězství v závodu SP.

Ve 12:45 odstartuje mužský závod na 15 km klasicky. Z Čechů budou o body bojovat Michal Novák, Adam Fellner a Luděk Šeller.

Zdroj: ČTK
Další zprávy