Směšně levné, ale velmi pohodlné ojetiny? V autobazarech hledejte BMW i Kiu

Petr Šikl
11. 4. 2018 7:15
Uspokojit požadavek komfortního cestování dokážou nejlépe limuzíny vyšší střední třídy. Ty jsou díky nízké stavbě karoserie příkladně tiché a díky skvěle odladěným podvozkům dopřávají pohodlnou plavbu. Jenže jejich pořizovací cena je z jiné dimenze, než si může běžný motorista dovolit. Řešením je koupě ojetých luxusních exemplářů, které průměrně vydělávajícím jedincům přibližuje masivní ztráta hodnoty vykoupená drahým servisem. Skloubit požadavek pohodlného cestování a minimálních nákladů nemusí být nereálné. Existuje hned několik ojetin, které splní nejpřísnější požadavky poskytovaného komfortu, pořídíte je za směšné peníze a jejich údržba nezničí rodinný rozpočet.
Foto: Kia

Kia Magentis

Kia Magentis se nemusí každému líbit, dvojče Sonaty je ovšem zlatým tipem. Objevilo se v roce 2001 a o dva roky později prodělalo výraznější facelift. Minimální zájem srazil ceny na minimum a příjemné kilometrové proběhy jsou pak jen bonusem. Karoserie ani kabina již při uvedení na trh nebyly zrovna módním výstřelkem, přesto i patnáctileté kusy dovedou uvnitř poskytnout nevídaný komfort. Narazit je možné na odřené věnce volantu, nevábně působící plasty, různé imitace dřeva nebo na poruchy imobilizéru či dálkového ovládání odemykání. To jsou ve srovnání s prémiovými modely jen drobnosti.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Německá Křesťanskodemokratická unie (CDU) si za kandidáta na kancléře do zářijových voleb vybrala svého předsedu Armina Lascheta, hlásí agentury.

Další zprávy