Slováci slevili: Za jízdu po dálnici bez zaplaceného mýta bude od listopadu nižší pokuta

Radek Pecák Radek Pecák
17. 10. 2016 16:05
Místo dosavadních 300 eur bude od listopadu za "černou" jízdu po slovenské dálnici hrozit řidičům jen poloviční pokuta. Vyplývá to z novely Zákona o dálničních známkách, kterou schválil parlament. Částka platí pro vozidla do 3,5 tuny. Pokud se přistižený řidič uvolí zaplatit pokutu do 15 dnů, bude pokuta dokonce jen 100 eur. Novinkou je také to, že zatímco nyní mohl být řidič jedoucí bez zaplaceného mýta pokutován každý den, nyní pouze jednou za měsíc. Od letošního roku se na Slovensku nevylepují do vozu klasické dálniční kupóny, lidé si pouze zaregistrují příslušnou registrační značku a zaplatí mýtný poplatek. Roční je 50 eur, za měsíc se platí 14 a za 10 dní 10 eur.
Kamery na mýtných branách sledují, zda vůz s konkrétní registrační značkou má zaplacené mýtné.
Kamery na mýtných branách sledují, zda vůz s konkrétní registrační značkou má zaplacené mýtné. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 7 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy