Slováci slevili: Za jízdu po dálnici bez zaplaceného mýta bude od listopadu nižší pokuta

Radek Pecák Radek Pecák
17. 10. 2016 16:05
Místo dosavadních 300 eur bude od listopadu za "černou" jízdu po slovenské dálnici hrozit řidičům jen poloviční pokuta. Vyplývá to z novely Zákona o dálničních známkách, kterou schválil parlament. Částka platí pro vozidla do 3,5 tuny. Pokud se přistižený řidič uvolí zaplatit pokutu do 15 dnů, bude pokuta dokonce jen 100 eur. Novinkou je také to, že zatímco nyní mohl být řidič jedoucí bez zaplaceného mýta pokutován každý den, nyní pouze jednou za měsíc. Od letošního roku se na Slovensku nevylepují do vozu klasické dálniční kupóny, lidé si pouze zaregistrují příslušnou registrační značku a zaplatí mýtný poplatek. Roční je 50 eur, za měsíc se platí 14 a za 10 dní 10 eur.
Kamery na mýtných branách sledují, zda vůz s konkrétní registrační značkou má zaplacené mýtné.
Kamery na mýtných branách sledují, zda vůz s konkrétní registrační značkou má zaplacené mýtné. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 35 minutami

Japonsko pátrá po pěti členech posádky z potopené čínské lodi

Japonská pobřežní hlídka ve středu pátrá po pěti členech posádky čínské rybářské lodi, která se v úterý potopila blízko sporné oblasti teritoriálních vod obou zemí. Informovala o tom agentura AP.

Plavidlo Shen Lian Cheng 707 s výtlakem 105 tun vyslalo nouzový signál v úterý z oblasti asi 330 kilometrů severně od ostrova Išigaki nedaleko Japonskem kontrolovaného souostroví Senkaku ve Východočínském moři. Na tyto ostrovy si činí nárok také Číňané, kteří je nazývají Tiao-jü a v posledních měsících zvýšili námořní aktivitu v jejich blízkosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy