Škoda vyrobí nové SUV nejdříve pro Seat

Radek Pecák Radek Pecák
18. 8. 2014 19:25
Seat bude v kategorii SUV cílit na jinou skupinu zákazníků než Škoda, sesterská značka v koncernu Volkswagen.
Závod v Kvasinách patří mezi nejmodernější automobilky v Evropě
Závod v Kvasinách patří mezi nejmodernější automobilky v Evropě | Foto: Aktuálně.cz

Praha - První sportovně užitkový vůz v historii Seatu začne z výrobních linek závodu Škoda Auto v Kvasinách sjíždět již na sklonku příštího roku.

Podle zdroje deníku Insider, který si nepřál být jmenován, začne uvádění vozu na jednotlivé evropské trhy v listopadu roku 2015 a bude pokračovat ještě v prvních týdnech roku 2016.

Automobil tak bude veřejnosti představen dříve než nástupce nynější generace vozu Škoda Yeti, který se prodává od roku 2009 a který se po celou dobu vyrábí právě v Kvasinách.

S druhou generací škodováckého SUV bude budoucí terénní Seat sdílet podvozkovou platformu MQB a rovněž řadu dílů podvozku i pohonu.

Nové SUV Seatu navíc nebude dlouho osamocené v nabídce této značky. "Připravuje se ještě malé SUV odvozené od příští generace vozu Ibiza," prozradil zdroj. Tento vůz se ale bude vyrábět ve Španělsku.

Seat tak bude v kategorii SUV cílit na trochu jinou skupinu zákazníků než Škoda, sesterská značka v koncernu Volkswagen.

Bude nadále vyrábět spíše menší automobily, zatímco Škoda naopak plánuje při své růstové strategii oslovit i bohatší klientelu. Té brzy kromě nové generace Superbu nabídne i nové, velké SUV. Naopak s malým vozem v této kategorii se prý zatím nepočítá.

Článek vyšel v pondělí 18. srpna 2014 v sesterském deníku Insider.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Odkládají se premiéry filmů Mulan, Black Widow nebo Indiana Jonese

Walt Disney Company kvůli epidemii koronaviru odložila premiéru filmu Mulan na červenec, superhrdinka Black Widow hraná Scarlett Johanssonovou do kin zamíří až v listopadu. Nové dobrodružství Indiana Jonese s Harrisonem Fordem v hlavní roli nabere zpoždění na červenec 2022. Film o superhrdinech Eternals bude mít premiéru v únoru 2021, další Doctor Strange s Benedictem Cumberbatchem v listopadu 2021 a nový Thor s Chrisem Hemsworthem a Natalií Portmanovou až v únoru 2022. Rodinný snímek Artemis Fowl, který natočil Kenneth Branagh, do kin nezamíří vůbec, distribuován bude pouze přes streamovací platformu Disney+. Přizpůsobují se i další studia. Paramount uvede nový film o animovaném Spongebobovi 31. července, Warner Bros. svou superhrdinskou story Wonder Woman 1984 pustí do kin 14. srpna.

Zdroj: Reuters
před 9 minutami

Ministerstvo průmyslu chce obnovit Národní ekonomickou radu, pomohla by řešit dopady pandemie

Národní ekonomická rada vlády (NERV) zřejmě obnoví svoji činnost. Navrhuje to ministerstvo průmyslu a obchodu. Hlavním úkolem rady, kde budou zástupci ekonomů i velkých firem, by měla být identifikace problémů ve fungování ekonomiky nebo příprava doporučení při přípravě strategických hospodářských dokumentů vlády. Rada by měla také vyhodnotit přijatá opatření kvůli šíření koronaviru a navrhnout opatření související s přípravou státního rozpočtu na rok 2021. Vyplývá to z materiálu, která má ČTK k dispozici. Pravděpodobně by ho měla toto pondělí projednat vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy