Škoda vyrobí nové SUV nejdříve pro Seat

Radek Pecák Radek Pecák
18. 8. 2014 19:25
Seat bude v kategorii SUV cílit na jinou skupinu zákazníků než Škoda, sesterská značka v koncernu Volkswagen.
Závod v Kvasinách patří mezi nejmodernější automobilky v Evropě
Závod v Kvasinách patří mezi nejmodernější automobilky v Evropě | Foto: Aktuálně.cz

Praha - První sportovně užitkový vůz v historii Seatu začne z výrobních linek závodu Škoda Auto v Kvasinách sjíždět již na sklonku příštího roku.

Podle zdroje deníku Insider, který si nepřál být jmenován, začne uvádění vozu na jednotlivé evropské trhy v listopadu roku 2015 a bude pokračovat ještě v prvních týdnech roku 2016.

Automobil tak bude veřejnosti představen dříve než nástupce nynější generace vozu Škoda Yeti, který se prodává od roku 2009 a který se po celou dobu vyrábí právě v Kvasinách.

S druhou generací škodováckého SUV bude budoucí terénní Seat sdílet podvozkovou platformu MQB a rovněž řadu dílů podvozku i pohonu.

Nové SUV Seatu navíc nebude dlouho osamocené v nabídce této značky. "Připravuje se ještě malé SUV odvozené od příští generace vozu Ibiza," prozradil zdroj. Tento vůz se ale bude vyrábět ve Španělsku.

Seat tak bude v kategorii SUV cílit na trochu jinou skupinu zákazníků než Škoda, sesterská značka v koncernu Volkswagen.

Bude nadále vyrábět spíše menší automobily, zatímco Škoda naopak plánuje při své růstové strategii oslovit i bohatší klientelu. Té brzy kromě nové generace Superbu nabídne i nové, velké SUV. Naopak s malým vozem v této kategorii se prý zatím nepočítá.

Článek vyšel v pondělí 18. srpna 2014 v sesterském deníku Insider.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy