reklama
 
 

Škoda Scala v provozu bez maskování. Už nyní se testuje, co dostane při modernizaci

20. 12. 2018 11:45
Podívejte se na Škodu Scala, která jezdí kolem Mladé Boleslavi už bez maskování.
Na českých silnicích už je možné potkat novou Škodu Scala bez maskování. Vůz se na začátku prosince oficiálně představil na prezentaci v Tel Avivu, ale testy probíhají dál. Spuštění ostré výroby v boleslavském závodu je naplánováno na začátek příštího roku.

V okolí Mladé Boleslavi natočila novou, stříbrně lakovanou Scalu v provozu Simona Janíková. "Už se vyrobilo sto předsériových aut a po silnicích okolo závodu jich aktuálně jezdí desítky," řekl Aktuálně.cz Pavel Jína ze Škody Auto, který má projekt modelu Scala na starosti.

Testovací auta ujedou v době předsériového testování a vývoje miliony kilometrů a záměrem je důkladněji prověřit odolnost a techniku.

"Ověřujeme životnost a kvalitu jednotlivých komponent, jejich chování v různých podmínkách a to, že nedochází k odchylkám v rámci testované skupiny vyrobených aut. Zároveň se při testovacích jízdách ladí nastavení podvozku a další aspekty ovlivňující komfort při řízení," dodává Pavel Jína.

I když vůz ještě ani není na trhu, už nyní se ve Scale, která brázdí české silnice, testují díly, které auto dostane při větší modernizaci. K té obvykle dochází dva až tři roky od vstupu vozu na trh. Testované vozy, které lze nyní na Mladoboleslavsku potkat, tedy už v sobě mohou vozit techniku, kterou Scala bude mít v roce 2022.

Vše o nové Škodě Scala se dozvíte tady:

autoři: Eva Srpová, Simona Janíková | 20. 12. 2018 11:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama