Škoda připravila nejúspornější superb. Stačí mu 3,7 litru

Radek Pecák Radek Pecák
26. 8. 2015 6:43
Nová generace manažerského vozu ve verzi Greenline bude mít premiéru na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu.
Zájemci o ekologické provedení si budou moci zvolit buď limuzínu, nebo kombi.
Zájemci o ekologické provedení si budou moci zvolit buď limuzínu, nebo kombi. | Foto: Škoda Auto

Celkem 1780 kilometrů na jedno natankování šestašedesátilitrové nádrže bude možné ujet s novou generací vozu Škoda Superb Greenline.

Veřejná premiéra tohoto automobilu je připravena na autosalon do Frankfurtu, který začíná v polovině září.

Kombinovaná spotřeba na sto kilometrů činí 3,7 litru nafty na sto kilometrů. Emise CO2 jsou pak jen 95 gramů na jeden ujetý kilometr.

Pod kapotu jak limuzíny, tak i verze kombi se bude montovat čtyřválcový turbodiesel o zdvihovém objemu válců 1,6 litru.

Oproti standardním verzím má superb greenline snížený podvozek o půldruhého centimetru a spojlery na hranici střechy a zadních výklopných dveří. Tyto úpravy zajišťují podstatné snížení koeficientu aerodynamického odporu. U limuzíny se jedná o hodnotu 0,263, u kombi o 0,275.

Pár desetinek z naměřené hodnoty spotřeby srazily i speciální pneumatiky s nízkým valivým odporem, které jsou montovány na sériově dodávaná šestnáctipalcová kola.

Cena, za kterou bude tuzemská prodejní organizace nový vůz nabízet, zatím nebyla odtajněna.

Emise pod 120 gramů jsou téměř standardem

V současné době má Škoda v nabídce celkem 33 variant modelů s emisemi CO2 nižšími než 100 g/km, 105 variant modelů značky Škoda emituje méně než 120 g CO2/km.

Rekordmanem v tomto ukazateli je Škoda Citigo G-Tec (verze spalující stlačený zemní plyn), která má emise jen 79 gramů CO2/km.

Porovnání spotřeby s konkurenčními vozy manažerské třídy si můžete vyhledat zde.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy