Volkswagen v Paříži chybí, Škoda nikoliv. Její stánek patří k hlavním tahákům výstavy

Nejvýznamnější novinkou Škody v Paříži je koncept Vision RS.
Nejočekávanější dvojice novinek Škody ještě pod plachtou...
... a o několik okamžiků později již v celé své kráse - modrý Kodiaq RS a koncept Vision RS.
Sportovní Kodiaq RS ukázala Škoda celý vůbec poprvé. Příliš překvapení ale auto nenabízí, vše důležité již bylo vidět na skicách. V reálu nicméně především modrý lak SUV sluší a osobně musím říct, že se mi líbí více než ostatní deriváty až sedmimístného SUV.
Spolu s kodiaqem debutuje i nové logo vozů řady RS. To postrádá tradiční zelenou a kombinuje červenou s chromovanými písmenky RS.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
2. 10. 2018 6:02
Dnes začíná pařížský autosalon pro novináře z celého světa. Ještě před oficiálním zahájením jsme ale dostali možnost prohlédnout si stánek Škody, který i díky absenci mnoha velkých výrobců patří k těm větším a důležitějším. Kdo je hlavní hvězdou okřídleného šípu, ani není potřeba spekulovat - koncept Vision RS na sebe strhává veškerou pozornost. Ani modrý Kodiaq RS ale nepůsobí jako chudý příbuzný. Na to, co je u Škodovky v Paříži k vidění, se podívejte do galerie.

Zajímá-li vás, co aktuálně Škoda na českém trhu nabízí, klikněte zde.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Corona Cup vyhráli chomutovští plavci Kubová a Franta

Simona Kubová a Tomáš Franta vyhráli plavecký mítink Corona Cup. V neobvyklém formátu si v pražském bazénu v Podolí vyzkoušeli všechny plavecké způsoby a měli nejvyšší součet bodů z devíti disciplín. Nejlepší česká plavkyně loňského roku Kubová zvítězila o 143 bodů před Kristýnou Horskou, chomutovský oddílový kolega vítězky Franta za sebou nechal druhého Filipa Chrápavého o 182 bodů.

Favoritka Kubová v sobotu jednoznačně opanovala obě znakařské tratě, další prvenství přidala na kraulové padesátce. Horská dnes sice vyhrála dva závody a rychlejší než Kubová byla i na 50 metrů motýlek, ale více než dvousetbodovou ztrátu stáhnout nedokázala.

Znakař Franta vedl po šesti disciplínách prvního dne před brněnským prsařem Chrápavým o 88 bodů, dnes si rozhodující náskok zajistil na motýlkářské padesátce. Chrápavý nakonec uhájil druhé místo o pouhých devět bodů před juniorským mistrem světa Janem Čejkou.

Aktualizováno před 1 hodinou

Policisté zadrželi muže, který měl v Kutné Hoře pobodat svou partnerku a matku. Jedna žena útok nepřežila

Kriminalisté dopadli osmadvacetiletého muže, který podle nich v sobotu večer v Kutné Hoře pobodal svou třiatřicetiletou partnerku a její matku. Partnerka skončila v nemocnici, třiašedesátiletá matka útok nepřežila. Podezřelý po činu utekl, policisté po něm pátrali. V neděli dopoledne ho zadrželi nedaleko Kutné Hory, řekla policejní mluvčí Markéta Johnová.

"Muž byl vypátrán před 11:00 policisty nedaleko Kutné Hory. Byl zadržen a převezen na služebnu k provedení všech úkonů," uvedla Johnová. Podezřelému podle ní hrozí až 20 let nebo až výjimečný trest.

Zdroj: ČTK
Další zprávy