Elektrická ofenzíva Škody nekončí. Do Šanghaje míří další koncept, zaujme i řidiče

Jan Matoušek Jan Matoušek
11. 4. 2019 6:02
Autosalony v Pekingu a Šanghaji, které se každoročně střídají, dohánějí v posledních letech v důležitosti zavedené výstavy v Evropě či USA. Stále více automobilek tam ukazuje globální novinky, žádný významný výrobce si pak autosalon v Číně, na rozdíl třeba od Ženevy, nenechá ujít. Před nadcházejícím autosalonem v Šanghaji, který začíná příští týden, jsme si tak připravili přehled zajímavých novinek, které stojí za to sledovat.
Foto: Škoda Auto

Elektrická škodovka

Hlavní hvězdou Škody v Šanghaji bude koncept Vision iV. Nepůjde však o úplně stejné auto jako před měsícem v Ženevě, ale o upravenou verzi. Největší změnou prošlo pohonné ústrojí. Jestliže ženevský koncept byl čtyřkolkou, ten šanghajský je pouze zadokolkou s elektromotorem u zadní nápravy s výkonem 150 kW. Maximální rychlost vozu je 160 km/h, 83kWh akumulátor pak stačí k dojezdu 500 km na jedno nabití.

Sériová verze Vision iV se představí již v příštím roce a půjde o první elektrickou škodovku na platformě MEB. Důležitý by mohl být model rovněž pro Čínu. Ta je totiž pro Škodu největším světovým trhem, zároveň jde také o největší světový trh pro elektrická a plug-in hybridní auta.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Evropská unie dala Google dva měsíce na zlepšení vyhledávání hotelů a letů

Evropská unie dala americké internetové společnosti Google dva měsíce na to, aby zlepšila vyhledávání hotelů a letů, a také aby vysvětlila, jak výsledky hledání řadí. Jinak jí hrozí sankce. Oznámila to Evropská komise (EK) a evropské úřady na ochranu spotřebitele. Praktiky nejpopulárnějšího vyhledávače na světě, který firma provozuje, dlouho vyšetřují antimonopolní úřady po celém světě. Některé z nich už mu vyměřily vysoké pokuty.

"Spotřebitelé v EU nemohou být při plánování dovolených uváděni v omyl. Musíme jim umožnit, aby se mohli rozhodovat na základě transparentních a nezaujatých informací," řekl podle agentury Reuters evropský komisař pro spravedlnost Didier Reynders.

Google v reakci uvedl, že vítá dialog a ubezpečil, že s Evropskou komisí a spotřebitelskými úřady úzce spolupracuje. Ty si vyhradily, že pokud jeho návrhy na zlepšení nebudou dostatečné, budou se věcí dále zabývat a mohou přijít i se sankcemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy