Škoda Octavia III v detailech

Škoda Octavia III v detailech
Jednotlivé linie představil osobně šéfdesignér Jozef Kabaň. Přezdobených aut je podle něho už dost, octavie je nadčasová.
Příď je nyní důstojná a reprezentativní.
Zadní partie už nepůsobí tak těžkopádně jako u minulých generací.
Přitom kufr se ještě zvětšil až na 590 litrů. Pevné plato lze v případě potřeby uložit za zadní opěradla.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
11. 12. 2012 21:00

Celkem čtyři exempláře nové generace octavie si mohli prohlédnout novináři při její úterní světové premiéře v Mladé Boleslavi. Šlo o karosářskou verzi liftback. Kombi bude k vidění až na mezinárodním autosalonu v Ženevě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Kandidátem na prezidenta francouzských Republikánů bude Ciotti či Pécresseová

Francouzská pravicová strana Republikáni (LR) si v prvním kole hlasování vybrala jako své dva kandidáty pro dubnové prezidentské volby Valérii Pécresseovou a Érica Ciottiho, uvedl list Le Monde. Druhé kolo hlasování, z nějž vzejde hlavní kandidát pravice, se uskuteční v pátek a v sobotu. Vedení strany plánuje vítěze vyhlásit v sobotu odpoledne. O pozici usilovalo celkem pět osobností, v primárkách nyní neuspěl například bývalý evropský vyjednavač pro brexit Michel Barnier.

Předseda strany Christian Jacob ve čtvrtek oznámil, že do závěrečného hlasování se probojovala prezidentka pařížského regionu Valérie Pécresseová, která získala 25 procent stranických hlasů a šéf regionální rady departementu Alpes-Maritimes na francouzské riviéře Éric Ciotti, který v prvním kole zvítězil s 25,59 procenta hlasů.

Prezidentské volby ve Francii se uskuteční v dubnu příštího roku. Průzkumy veřejného mínění favorizují současného prezidenta Emmanuela Macrona. Za jeho vyzývatelku je považovaná šéfka krajně pravicového Národního sdružení (RN) Marine Le Penová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy