Nejdražší Škoda Octavia zná svou cenu. Jak si RS či Scout stojí proti konkurenci?

Jan Matoušek Jan Matoušek
17. 7. 2020 6:02
První ceny čtvrté generace Octavie zveřejnila Škoda ještě před koncem minulého roku, naplno se pak prodej rozběhl na začátku roku 2020. Ke kombi se přidal i liftback a naposledy se na konci června nabídka rozrostla o základní verzi Active a akční model 125 let. Teď portfolio dostupných variant roste znovu, jen směrem nahoru. Známe ceny sportovního RS, terénního Scoutu i plug-in hybridu.
Foto: Škoda Auto

Škoda Octavia G-Tec - od 580 900 Kč

Prvním novým derivátem Octavie, který zná své ceny, je varianta G-Tec s motorem 1.5 TGI a sedmistupňovým dvouspojkovým automatem (více nejen o této verzi jsme psali zde). Jedná se o provedení s pohonem na stlačený zemní plyn CNG o výkonu 96 kW. Plyn je ukládán do třech tlakových nádrží s kapacitou 17,33 kg, palivová nádrž na klasický benzin má objem devět litrů. Škoda udává dojezd 500 km čistě jen na plyn, jehož spotřeba se pohybuje mezi 3,4 až 3,6 kg / 100 km. V benzinovém režimu je spotřeba na úrovni 4,6 l / 100 km. Oproti čistě benzinové verzi se plynová vyplatí kvůli nižší spotřební dani CNG, vypouští také méně emisí CO2. Předběžné údaje hovoří o 85 gramech na kilometr. Nevýhodou zůstává menší zavazadlový prostor oproti verzi se spalovací jednotkou.

V nabídce se plynová Octavia objeví nejen ve standardních výbavách Active, Ambition i Style, ale podle dat v konfigurátoru i v akční variantě 125 let (co všechno obsahuje, hledejte zde). Právě v té je Octavia G-Tec nejlevnější, když stojí od 580 900 korun. Kombi je o 40 tisíc korun dražší, přičemž stejný příplatek si udržuje napříč všemi dostupnými výbavami. Ta jednotlivými prvky odpovídá spalovacím variantám, jediný rozdíl představuje specifický vzhled digitální přístrojové desky u verzí, které ji budou mít.

Ceník - Škoda Octavia G-Tec

125 let Active Ambition Style
liftback
1.5 TGI / 96 kW DSG 580 900 Kč 613 900 Kč 667 900 Kč 719 900 Kč
kombi
1.5 TGI / 96 kW DSG 620 900 Kč 653 900 Kč 707 900 Kč 759 900 Kč
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Kanoista Fuksa a kajakářka Paloudová na MS postoupili přímo do finále kilometru

Kanoista Martin Fuksa postoupil do finále mistrovství světa na 1000 metrů. Rozjížďku díky výbornému závěru vyhrál a získal jedinou přímou postupovou pozici. Nemusí tak vpodvečer absolvovat semifinále. Tomu se vyhnula také kajakářka Anežka Paloudová, které stačilo třetí místo v rozjížďce. Přes rozjížďku a semifinále postoupil do finále dvoustovky deblkajak Štěpánka Sobíšková, Barbora Galádová.

Letošní dvojnásobný mistr Evropy a pátý muž olympijského závodu Fuksa po hrách v Tokiu pracoval na rychlosti, ale ani v rozjížďce neodstartoval nejlépe. Němec Conrad Scheibner v polovině trati vedl před českým reprezentantem o více než sekundu. Zhruba 300 metrů před cílem ale Fuksa mohutně nastoupil a jeho útok byl zničující. Dostal se výrazně před Scheibnera, který pak viditelně šetřil síly na semifinále. Ani Fuksa nemusel jet poslední metry naplno.

Paloudová dojela ve druhé rozjížďce za Maďarkou Alidou Gaszovou a Britkou Lizzie Broughtonovou a s přehledem uhájila postupovou třetí pozici. Stejně jako Fuksa se tak může těšit na sobotní finále.

V sobotním finálovém programu se představí rovněž kajakářky Sobíšková a Galádová. Měly na dvoustovce blízko k postupu už z rozjížďky, kde dojely čtvrté se ztrátou osmnácti setin na postupovou třetí příčku. V semifinále měly štěstí v těsném dojezdu, když skončily druhé. Rozdíl mezi druhým a nepostupovým čtvrtým místem byl jen tři setiny. Společně budou usilovat o postup ještě na pětistovce.

V dobré formě se ukázal také čtyřkajak, do něhož společně s Jakubem Špicarem, Danielem Havlem a Janem Vorlem usedl bronzový olympijský medailista z deblkajaku Radek Šlouf. Česká posádka výborně zvládla především druhou polovinu rozjížďky na 500 metrů a předčili ji jen Maďaři s olympijským šampionem ze singlkajaku Bálintem Kopaszem. Od přímého postupu Česko dělilo 27 setin sekundy. Semifinále je čeká v pátek.

Semifinále pojedou i kajakář Jakub Zavřel na kilometru, kanoistka Denisa Řáhová na pětistovce a deblkajak Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec na kilometru. Vypadly kanoistky Martina Malíková a Jana Zetek, které v semifinále deblu na 500 metrů dojely s velkým odstupem poslední.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Salač se v MS posune do kategorie Moto2

Motocyklový jezdec Filip Salač se v příští sezoně posune v mistrovství světa do vyšší kategorie Moto2, podepsal roční smlouvu s týmem Gresini Racing. Devatenáctiletý český reprezentant aktuálně závodí třetí rok v kategorii Moto3. Dohodu o novém angažmá potvrdil prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček.

"Mám z toho ohromnou radost. Celou letošní sezonu jsme se snažili sehnat místo o třídu výš. Jsem opravdu rád, že se to povedlo," uvedl Salač, kterého o víkendu čeká Velká cena San Marina v Misanu.

Rodák z Mladé Boleslavi debutoval v MS v roce 2018, v další sezoně začal v šampionátu jezdit pravidelně. Jeho nejlepším výsledkem je druhé místo z letošní Velké ceny Francie v Le Mans, v průběžném pořadí mu patří 17. místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy