Škoda na den přejmenovala město na Aljašce podle svého nového modelu

Ondřej Běhal
9. 5. 2016 11:14
Škodě se v rámci reklamní kampaně podařilo 6. května na jeden den přejmenovat město Kodiak na stejnojmenném ostrově na jihu Aljašky na Kodiaq - tedy na označení jejího nového automobilu poloterénní kategorie SUV, který se začne vyrábět koncem letošního roku. Cenu za netradiční reklamu automobilka odmítla sdělit.
Hasič přejmenovává na svém voze název města Kodiak na Kodiaq.
Hasič přejmenovává na svém voze název města Kodiak na Kodiaq. | Foto: Škoda Auto

Kodiak je druhým největším ostrovem Spojených států amerických po Havaji. Nachází se jižně od aljašské pevniny, má podobnou rozlohu jako Korsika a žije na něm přibližně 13 500 obyvatel a 3500 medvědů kodiaků. Téměř polovina obyvatel přebývá ve stejnojmenném hlavním městě, které se 6. května na jeden den přejmenovalo na Kodiaq.

Podle tiskové zprávy Škody Auto se tak stalo na počest nového velkého modelu poloterénní kategorie SUV, jehož jméno právě 6. května automobilka odtajnila. Bude se jmenovat Kodiaq.

Úřady kampaň údajně podpořily. Ve videu, které automobilka natočila, starostka Kodiaku nabádá obyvatele, aby na den přelepovali písmeno "k" na konci názvu města písmenem "q", a rozdává jim samolepky. V Kodiaku byly vyměněny, případně přelepeny tabule s názvy ulic, nápisy na policejních a hasičských vozech, lodích nebo reklamních poutačích.

Cenu, kterou za netradiční reklamní kampaň automobilka zaplatila, její představitelé odmítli sdělit.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy