Škoda Fabia počtvrté a do detailu. Prohlédněte si ji na více než 40 fotografiích

Škoda Fabia počtvrté a do detailu. Prohlédněte si ji na více než 40 fotografiích
Novinka také poprvé plnohodnotně stojí na platformě MQB ve verzi A0. Stejnou používají například VW Polo, Seat Ibiza nebo také Škoda Scala a Kamiq.
Evoluční proměna vnějšího designu znamená větší honosnost. Zadní svítilny poprvé v historii rozmařile zasahují do víka kufru.
V nabídce budou kontrastní provedení střechy a zrcátek. Oranžová metalíza Phoenix je novinkou v nabídce.
Malý český detail - prolis na předních dveřích má připomínat naši vlajku.
Foto: Škoda Auto
Martin Přibyl Martin Přibyl
4. 5. 2021 19:15
Škoda dnes představila novou Fabii. Na délku má poprvé přes čtyři metry, pohání ji benzinové motory a z výbavy jí nechybí nic na špičku třídy. Prohlédněte si ji na fotografiích.
 

Právě se děje

před 12 minutami

Evropská komise zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky EU na 4,2 procenta

Ekonomika Evropské unie letos i v příštím roce především díky rychlejšímu uvolňování protipandemických omezení poroste rychleji, než se původně čekalo. Ve své jarní makroekonomické předpovědi to ve středu uvedla Evropská komise (EK), která tak zlepšila letošní výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) na 4,2 procenta. Příští rok by měla ekonomika EU, která loni kvůli pandemii zažila rekordní propad, vykázat růst o 4,4 procenta.

Předchozí odhad komise přitom v únoru počítal s letošním růstem o 3,7 procenta a příští rok o 3,9 procenta. Unijní exekutiva vidí důvod k optimističtější předpovědi zejména v rychlejším tempu očkování, které dovoluje řadě států svižnější návrat k běžnému provozu, než se čekalo v zimě.

Odhady zlepšila komise i pro země eurozóny, u nichž letos očekává růst o 4,3 procenta a příští rok ještě o desetinu procentního bodu vyšší. V zimě předpovídala na letošní i příští rok shodný růst HDP o 3,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy