Tyto Škody v Česku nepotkáte. Octavia má v Číně jiná světla i motory, Karoq je větší

Škoda Kodiaq GT je jedním z čínských modelů, který v Česku nekoupíte.
Škoda sází v Číně především na SUV, přestože nejprodávanějším modelem je tam za loňský rok Octavia. Český výrobce má v nabídce hned čtyři sportovně-užitkové vozy.
Hned tři z nich přitom v Evropě nekoupíte. Čínský Kamiq je jiný než evropský, čínský Karoq má prodloužený rozvor náprav a Kodiaq GT je pro Evropana úplnou neznámou. Jediným téměř shodným modelem je tak Kodiaq.
Čínská Škoda Kamiq má s evropským stejnojmenným modelem společné pouze jméno. Asijská verze totiž stojí na platformě PQ34, což je stejný základ jako například u první Octavie.
Také design se značně odlišuje, zapomeňte na rozdělená přední světla nebo jakoukoliv podobnost s kompaktní Scalou.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
16. 4. 2019 11:54
Čína je pro Škodu největším trhem na světě. Loni tam prodala 341 tisíc automobilů, a nelze se proto divit, že právě v říši středu nabízí okřídlený šíp řadu specifických modelů. Mezi ty nejdiskutovanější patří SUV-kupé Kodiaq GT a například čínská specifikace Octavie používá jiná světla než evropská. Podívejte se do galerie, co všechno Škodovka v Číně nabízí svým zákazníkům.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy