Vyzkoušeli jsme práci ve Škodě Auto. Podívejte se, co čeká nové zaměstnance

Vyzkoušeli jsme práci ve Škodě Auto. Podívejte se, co čeká nové zaměstnance
Dostávám kávu - prý stejně jako ostatní uchazeči. Povídáme si o mých předchozích pracovních zkušenostech a dovednostech. Mám humanitní vzdělání, takže za normálních okolností bych zřejmě práci na montážní lince nedostal.
Na zdravotní prohlídku se běžní uchazeči musí objednat minimálně několik dní dopředu. Já jsem mohl ihned.
Zkoušejí tu například, zda mi při práci s utahovačkou nehrozí zánět karpálního tunelu.
Zdarma dostávám vitamíny, jako zaměstnanec bych se také mohl nechat bezplatně očkovat proti chřipce. Za absolvování preventivní prohlídky pak zaměstnanci dostanou body, které lze směnit za zdravé potraviny v kantýně, nebo si je na konci roku převést jako peníze na účet penzijního připojištění.
Foto: Jakub Plíhal
Radek Pecák Jakub Plíhal Radek Pecák, Jakub Plíhal
12. 12. 2015 8:41
Přes dva tisíce nových pracovníků přijímá letos a v příštích dvou letech společnost Škoda Auto, největší tuzemská firma podle výše tržeb. Co všechno musí během úvodních nejméně dvou týdnů podstoupit uchazeč o zaměstnání? Redaktor Aktuálně.cz si to ve zrychlené formě vyzkoušel za jediný den. Samozřejmě nešlo o reálnou situaci, pouze o ilustraci toho, co na nového zaměstnance čeká.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy