Vyzkoušeli jsme práci ve Škodě Auto. Podívejte se, co čeká nové zaměstnance

Vyzkoušeli jsme práci ve Škodě Auto. Podívejte se, co čeká nové zaměstnance
Dostávám kávu - prý stejně jako ostatní uchazeči. Povídáme si o mých předchozích pracovních zkušenostech a dovednostech. Mám humanitní vzdělání, takže za normálních okolností bych zřejmě práci na montážní lince nedostal.
Na zdravotní prohlídku se běžní uchazeči musí objednat minimálně několik dní dopředu. Já jsem mohl ihned.
Zkoušejí tu například, zda mi při práci s utahovačkou nehrozí zánět karpálního tunelu.
Zdarma dostávám vitamíny, jako zaměstnanec bych se také mohl nechat bezplatně očkovat proti chřipce. Za absolvování preventivní prohlídky pak zaměstnanci dostanou body, které lze směnit za zdravé potraviny v kantýně, nebo si je na konci roku převést jako peníze na účet penzijního připojištění.
Foto: Jakub Plíhal
Radek Pecák Jakub Plíhal Radek Pecák, Jakub Plíhal
12. 12. 2015 8:41
Přes dva tisíce nových pracovníků přijímá letos a v příštích dvou letech společnost Škoda Auto, největší tuzemská firma podle výše tržeb. Co všechno musí během úvodních nejméně dvou týdnů podstoupit uchazeč o zaměstnání? Redaktor Aktuálně.cz si to ve zrychlené formě vyzkoušel za jediný den. Samozřejmě nešlo o reálnou situaci, pouze o ilustraci toho, co na nového zaměstnance čeká.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy