Vyzkoušeli jsme práci ve Škodě Auto. Podívejte se, co čeká nové zaměstnance

Vyzkoušeli jsme práci ve Škodě Auto. Podívejte se, co čeká nové zaměstnance
Dostávám kávu - prý stejně jako ostatní uchazeči. Povídáme si o mých předchozích pracovních zkušenostech a dovednostech. Mám humanitní vzdělání, takže za normálních okolností bych zřejmě práci na montážní lince nedostal.
Na zdravotní prohlídku se běžní uchazeči musí objednat minimálně několik dní dopředu. Já jsem mohl ihned.
Zkoušejí tu například, zda mi při práci s utahovačkou nehrozí zánět karpálního tunelu.
Zdarma dostávám vitamíny, jako zaměstnanec bych se také mohl nechat bezplatně očkovat proti chřipce. Za absolvování preventivní prohlídky pak zaměstnanci dostanou body, které lze směnit za zdravé potraviny v kantýně, nebo si je na konci roku převést jako peníze na účet penzijního připojištění.
Foto: Jakub Plíhal
Radek Pecák Jakub Plíhal Radek Pecák, Jakub Plíhal
12. 12. 2015 8:41
Přes dva tisíce nových pracovníků přijímá letos a v příštích dvou letech společnost Škoda Auto, největší tuzemská firma podle výše tržeb. Co všechno musí během úvodních nejméně dvou týdnů podstoupit uchazeč o zaměstnání? Redaktor Aktuálně.cz si to ve zrychlené formě vyzkoušel za jediný den. Samozřejmě nešlo o reálnou situaci, pouze o ilustraci toho, co na nového zaměstnance čeká.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy