Škoda Auto chce být uhlíkově neutrální společností. Přehled kroků, které k tomu spějí

Za podpory: Logo Škoda
21. 12. 2020 13:08
Automobilky procházejí transformací, která má zajistit, aby se nejpozději v roce 2050 staly "klimaticky neutrálními" v souladu s Pařížskou dohodou. I to je příčinou, proč výrobci představují nové koncepty mobility a hloubkově se zabývají cirkulární ekonomikou a ekologičností výrobních procesů. Co to ale vlastně ta "klimatická neutralita" v praxi znamená?
Foto: Škoda Auto

Co je udržitelná firma?

Lenka Bočková je vedoucí ekologické a pracovní ochrany ve společnosti Škoda Auto a věnuje se ekologické strategii společnosti. "Ta stojí na třech pilířích, ekonomickém, sociálním a ekologickém. Tento poslední se ještě dále dělí na tři části, první se zabývá ekologickým produktem, zjednodušeně řečeno auty, která vyrábíme, druhá oblast se věnuje ekologičnosti výroby a třetí ekologickému dealerství. Strategii o udržitelnosti máme vypracovanou do roku 2025, a i když se to může zdát, že je to ještě daleko, už nyní intenzivně řešíme, co budeme dělat ve vzdálenější budoucnosti. V souvislosti s uhlíkovou stopou a ekologickými strategiemi se už nyní věnujeme plánům na rok 2050," vysvětluje.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy