Silniční stíhačka v okolí Brna. Policie si pořídila Audi RS6, je však 10 let staré

Eva Srpová Eva Srpová
17. 1. 2019 17:40
Je deset let staré, ale desetiválcový motor o výkonu 426 kW / 580 koní do starého železa rozhodně nepatří. Policie v Jihomoravském kraji si pořídila Audi RS6 a bude s ním hlídat tamější silnice.
Foto: Policie ČR

V řadách jihomoravské dopravní policie v oddělení silničního dohledu je nový přírůstek, Policie ČR ho pořídila 20. prosince loňského roku. Upozornil na to Týdeník Policie.

Foto: Policie ČR

Jde o Audi RS6 roku výroby 2009, které bylo zabaveno a posléze nabídnuto institucím ve státní správě. Nikdo o něj ale podle informací týdeníku nejevil zájem, a tak tuto "zabavenku" se 48 tisíci najetými kilometry adoptovali na krajském ředitelství policie v Brně.

Vůz pohání desetiválcový dvakrát přeplňovaný motor o výkonu 426 kW / 580 koní, má pohon všech kol a umí jet rychlostí 280 km/h. Policie ho osadila majáky a také ozdobila tradičními policejními žlutomodrými polepy.

Policie dostala nové BMW i8 | Video: Eva Srpová, Zdeněk Bašus

Podle informací Týdeníku Policie jde o jediné Audi RS6 v policejních barvách na českém území. Policie využívá několik Audi S6 a před časem se i kvůli vážné nehodě hojně skloňovalo využívání zapůjčeného elektromobilu BMW i8. Zdá se ale, že tato deset let stará RS6 je aktuálně jedním z nejsilnějších stíhačů v rukách Policie ČR.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Kvůli nejhoršímu suchu za poslední desetiletí se zmenšily Viktoriiny vodopády na hranici Zambie a Zimbabwe oproti normálnímu stavu na pouhý potůček.

Podle agentury Reuters se místní nyní obávají, že pokud změny klimatu povedou k častějším a výraznějším suchům, přijde region o jednu z hlavních turistických atrakcí, kterou ročně navštíví asi milion lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V indické nemocnici podlehla zraněním mladá žena, kterou před dvěma dny přepadla a zapálila skupina útočníků. K soudu vypovídat jako oběť znásilnění.

před 1 hodinou

Česko má před sebou první lyžařský víkend nové sezony

Jako první spustily vleky v pátek skiareály v Branné a v Karlově v Jeseníkách, dnes se rozjedou na Černé hoře u Janských Lázní a v Malé Úpě v Krkonoších, na šumavské Kvildě, beskydském středisku Bílá a ve Stupavě na Uherskohradišťsku. V porovnání s loňským rokem ale většinou zahajují sezonu o něco později. Ostatní areály pokračují v přípravě na sezonu a zasněžují, přírodního sněhu totiž mají minimum.

Na otevření se teprve připravuje i největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn. Na dnešek a neděli má sice naplánovaný program SkiOpening, sezonu zahájí ale až v pátek 13. prosince.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bílý dům oznámil, že se nehodlá účastnit řízení v Kongresu, které se týká možné ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa

Trump čelí snaze demokratů zbavit ho funkce kvůli červencovému telefonátu, v němž vyzýval nového ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby spolupracoval na vyšetřování jeho demokratického politického rivala Joea Bidena. Demokraté to označují za nepřípustné zatahování cizího státu do kampaně před prezidentskými volbami, které Američany čekají příští rok v listopadu.

Právní poradce Bílého domu Pat Cipollone označil vyšetřování prezidenta Trumpa kvůli ukrajinské aféře za "naprosto neopodstatněné" a nespravedlivé. 

Podle stanice CNN by členové právního výboru měli o žalobě hlasovat v týdnu od 9. prosince. Celá Sněmovna reprezentantů by pak mohla o ústavní žalobě rozhodovat v předvánočním týdnu po 16. prosinci. Poté se obžaloba dostane k projednání Senátu, kde však Trumpovi republikáni mají většinu a je krajně nepravděpodobné, že by návrh zbavit prezidenta úřadu podpořili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy