Silniční stíhačka v okolí Brna. Policie si pořídila Audi RS6, je však 10 let staré

Eva Srpová Eva Srpová
17. 1. 2019 17:40
Je deset let staré, ale desetiválcový motor o výkonu 426 kW / 580 koní do starého železa rozhodně nepatří. Policie v Jihomoravském kraji si pořídila Audi RS6 a bude s ním hlídat tamější silnice.
Foto: Policie ČR

V řadách jihomoravské dopravní policie v oddělení silničního dohledu je nový přírůstek, Policie ČR ho pořídila 20. prosince loňského roku. Upozornil na to Týdeník Policie.

Foto: Policie ČR

Jde o Audi RS6 roku výroby 2009, které bylo zabaveno a posléze nabídnuto institucím ve státní správě. Nikdo o něj ale podle informací týdeníku nejevil zájem, a tak tuto "zabavenku" se 48 tisíci najetými kilometry adoptovali na krajském ředitelství policie v Brně.

Vůz pohání desetiválcový dvakrát přeplňovaný motor o výkonu 426 kW / 580 koní, má pohon všech kol a umí jet rychlostí 280 km/h. Policie ho osadila majáky a také ozdobila tradičními policejními žlutomodrými polepy.

Policie dostala nové BMW i8 | Video: Eva Srpová, Zdeněk Bašus

Podle informací Týdeníku Policie jde o jediné Audi RS6 v policejních barvách na českém území. Policie využívá několik Audi S6 a před časem se i kvůli vážné nehodě hojně skloňovalo využívání zapůjčeného elektromobilu BMW i8. Zdá se ale, že tato deset let stará RS6 je aktuálně jedním z nejsilnějších stíhačů v rukách Policie ČR.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Florbalistky Švédska zdolaly v semifinále MS Finsko 5:4

Švédské florbalistky zdolaly na mistrovství světa v Neuchatelu Finsko 5:4 a v neděli od 16:30 budou bojovat o zisk sedmého zlata za sebou. Ve finále čeká osminásobné vítězky z minulých 11 šampionátů úspěšnější ze souboje mezi českou reprezentací a domácím Švýcarskem, který začne v 17:45.

Finky, které nastoupily stejně jako ve čtvrtfinále bez nemocné opory Veery Kauppiové, dvakrát v utkání dotáhly ztrátu, poprvé i dvoubrankovou. V čase 53:58 rozhodla reprízu finále z uplynulých čtyř mistrovství světa druhým gólem v utkání Emelie Wibronová. Švédky vyhrály 37. duel za sebou od porážky s Finskem 1:2 v základní skupině v roce 2007 ve Frederikshavnu.

Švédky na přelomu první a druhé třetiny získaly vedení 2:0 díky Wibronové a Bobergové. Na snížení Kippiläové odpověděla v polovině utkání z úniku Gustafssonová, ale Finky během 14 sekund mezi 33. a 34. minutou vyrovnaly díky Saariové a Ooně Kauppiové.

Úřadujícím šampionkám vrátila vedení 78 sekund před koncem druhé třetiny při signalizovaném vyloučení Delgadová Johanssonová. Finky se opět dotáhly v polovině závěrečného dějství díky Ooně Kauppiové. Favoritky ale slavily díky podařené střele Wibronové, v závěru při tlaku soupeřek a dlouhé finské power play odolaly díky brankářce Hillové.

Další zprávy