Sháníte spolehlivé rodinné auto? Rizikové ojetiny, kterým je lepší se vyhnout

8. 2. 2021 6:04
Sháníte spolehlivý rodinný vůz? Vybrali jsme pět aut, která kvůli nešťastně vybranému motoru patří v inzerátech k pořádným strašákům. O to hůř, že se většinou jedná o jinak spolehlivé modely s dobrou pověstí. Dejte si pozor na tyhle specifické motorizace, které vás mohou rychle přivézt na mizinu.
Foto: Ford

Ford Focus II 1.6 TDCI

Prodloužené servisní intervaly byly pro tento motor s nevhodně tvarovanou olejovou vanou nevhodné, a proto se mnohé z nich nedožily ani 100 000 km. Olej totiž nejde celý vypustit a na dně vany vždycky zůstane zhruba půl litru starého oleje, který pak koluje motorem. Odnáší to hlavně turbo (ucpe se sítko přívodu oleje), motor se může i zadřít. Navíc extrémně karbonuje a namáhá filtr pevných částic, který mohou mít některé ojetiny z dovozu (česká auta ho většinou neměla). Pozdější verze s osmi ventily ve Focusu III je daleko lepší, ale i ona potřebujeupravit olejovou vanu, aby šla celá stará náplň vypustit. Pak se spolehlivost motoru zlepší.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy