Sháníte spolehlivou ojetinu? Podívejte se na auta, která žlutí andělé v Německu málokdy zachraňují

Zásah "žlutého anděla" ADAC.
Miniauto Citroën C1 vyráběné v Kolíně patřilo ve své první generaci k nejspolehlivějším vozům vůbec. Nejlépe na tom jsou podle ADAC roky výroby 2011 a 2012, které si vysloužily nejvyšší hodnocení. Současná druhá generace (vyrábí se od roku 2014) se zatím do statistik nezapsala.
Hyundai i10 patřil v letech 2008 až 2010 k nejspolehlivějším vozům vůbec, přitom šlo o jedno z nejlevnějších aut na trhu. Současná generace patří pouze k průměru.
Podobně je na tom i jeho sourozenec Kia Picanto. Také u něj jsou starší ročníky výrazně spolehlivější než ty nové. ADAC velebí speciálně roky výroby 2007 a 2009.
Dalším spolehlivým mrňousem je Opel Agila. ADAC hodnotí pouze ročníky 2008 a 2009, oba na výbornou.
Foto: Aktuálně.cz
Ondřej Běhal
3. 6. 2017 7:37
Německý autoklub ADAC vydal statistiky poruchovosti jednotlivých automobilů podle počtu zásahů jeho mechaniků u nich. Vybrali jsme modely, které jsou podle tohoto reportu nejspolehlivější.

Zajímá vás spíše bezpečnost? Pak se podívejte na hodnocení automobilů z hlediska ochrany dospělé posádky i dětí při nárazových testech zde.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy