Sháníte ojetou Dacii? Poradíme, kterou pořídit a jak vybrat nejlepší kus

Tomáš Starý
10. 6. 2019 6:02
Dacie jsou nejlevnější auta na trhu nových vozů, jak si vedou jako ojetiny? Jedná se o poměrně specifická auta, která v rukou svých majitelů zažívají mnohdy velmi těžký život, a proto je potřeba vybírat pečlivě. I proto jsou Dacie v dobrém stavu velmi horkým zbožím v autobazarech nebo inzerátech a rychle si najdou nového majitele. Projděte si rádce ojetými Daciemi.
Foto: Ondřej Běhal

Dacia Logan a Sandero

Nejběžnější modely pro obyčejné smrtelníky bazary tolik neplní, protože jsou to zpravidla auta, která si soukromníci nechávají mnoho let. Hledejte kus s rozumnou výbavou (klimatizaci určitě chcete) a především servisní historií. Velký pozor si dejte na otlučená auta, protože Dacie nemají zrovna prvotřídní antikorozní ochranu. Nízký nájezd nemusí být zárukou dobrého stavu. Některá auta třeba čtyři roky nedostala nový olej.

Ohledně motorů lze doporučit atmosférickou dvanáctistovku, případně šestnáctistovku. Motoru 1,4 l bychom se asi spíše vyhnuli a také bychom vynechali úpravy na LPG. Dieselů není potřeba se zvláště obávat, ale v levném Loganu a Sanderu přeci jen představují zbytečně drahé riziko a málokdo s Dacií najezdí 40 000 km za rok. Kupte raději benzín.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy