Sháníte ojetou Dacii? Poradíme, kterou pořídit a jak vybrat nejlepší kus

Tomáš Starý
10. 6. 2019 6:02
Dacie jsou nejlevnější auta na trhu nových vozů, jak si vedou jako ojetiny? Jedná se o poměrně specifická auta, která v rukou svých majitelů zažívají mnohdy velmi těžký život, a proto je potřeba vybírat pečlivě. I proto jsou Dacie v dobrém stavu velmi horkým zbožím v autobazarech nebo inzerátech a rychle si najdou nového majitele. Projděte si rádce ojetými Daciemi.
Foto: Dacia

Dacia Duster

Nejlevnější nové SUV je také velmi žádaná ojetina a na trhu ojetých vozů si Duster drží cenu velice dobře, takže vyloženě levné auto to mnohdy není. Částečně za to mohou i dlouhé čekací doby na nové vozy. Na druhou stranu je to bytelný pracant, který se nelekne ani středně těžkého terénu. Opravy jsou relativně jednoduché a levné a zpravidla se řeší jen spotřební materiál. I dobře fungující systém pohonu všech kol je spolehlivý.

Pokud kupujete Dustera, dobře prohlédněte podvozek, jestli nejeví stopy extrémního namáhání v těžkém terénu. Kamenité říční dno už není místo, kde by Duster vydržel bez problému. Velký pozor si dejte na stopy po vlhkosti uvnitř. Některým dobrodruhům se už podařilo Dustera utopit, a to je pro elektroinstalaci konečná. Pokud jde o motory, doporučujeme atmosférickou šestnáctistovku, případně diesel 1.5 dCi v silnějších provedeních. Mají spolehlivou regeneraci DPF pátým vstřikovačem a potřebují jen pravidelný servis - nový olej každý rok nebo po 15 000 km.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy