Sháníte ojetou Dacii? Poradíme, kterou pořídit a jak vybrat nejlepší kus

Tomáš Starý
10. 6. 2019 6:02
Dacie jsou nejlevnější auta na trhu nových vozů, jak si vedou jako ojetiny? Jedná se o poměrně specifická auta, která v rukou svých majitelů zažívají mnohdy velmi těžký život, a proto je potřeba vybírat pečlivě. I proto jsou Dacie v dobrém stavu velmi horkým zbožím v autobazarech nebo inzerátech a rychle si najdou nového majitele. Projděte si rádce ojetými Daciemi.
Foto: Dacia

Dacia Duster

Nejlevnější nové SUV je také velmi žádaná ojetina a na trhu ojetých vozů si Duster drží cenu velice dobře, takže vyloženě levné auto to mnohdy není. Částečně za to mohou i dlouhé čekací doby na nové vozy. Na druhou stranu je to bytelný pracant, který se nelekne ani středně těžkého terénu. Opravy jsou relativně jednoduché a levné a zpravidla se řeší jen spotřební materiál. I dobře fungující systém pohonu všech kol je spolehlivý.

Pokud kupujete Dustera, dobře prohlédněte podvozek, jestli nejeví stopy extrémního namáhání v těžkém terénu. Kamenité říční dno už není místo, kde by Duster vydržel bez problému. Velký pozor si dejte na stopy po vlhkosti uvnitř. Některým dobrodruhům se už podařilo Dustera utopit, a to je pro elektroinstalaci konečná. Pokud jde o motory, doporučujeme atmosférickou šestnáctistovku, případně diesel 1.5 dCi v silnějších provedeních. Mají spolehlivou regeneraci DPF pátým vstřikovačem a potřebují jen pravidelný servis - nový olej každý rok nebo po 15 000 km.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Premiér Babiš se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po schůzce se Zemanem řekl, že se bude snažit, aby o tom jednala EU.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Polský ministr vnitra chce výjimečný stav u hranic s Běloruskem prodloužit

Prodloužit výjimečný stav v pásmu u hranic s Běloruskem o dva měsíce chce polský ministr vnitra Mariusz Kamiński. V této souvislosti také sdělil, že v mobilech migrantů, kteří překročili hranici s Běloruskem, se našly materiály spojené s islámským extremismem.

Výjimečný stav v pásmu přiléhajícímu k hranicím s Běloruskem vyhlásil polský prezident 2. září. Vyhověl tak vládě, která svou žádost zdůvodnila náporem migrantů nezákonně přecházejících hranici z Běloruska. Podle premiéra Mateusze Morawieckého je v pozadí záměr Minska destabilizovat situaci v Polsku a pomstít se Evropské unii za sankce.

Výjimečný stav, jenž přináší omezení ústavních svobod, byl zaveden na 30 dnů ve 183 obcích na východě Polska. Podobná opatření přijaly i Litva a Lotyšsko, které rovněž čelí přílivu migrantů ilegálně přicházejících z Běloruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy