Seznamte se s budoucím nejrychlejším autem světa. Hennessey Venom F5 má jet rychlostí 484 km/h

Hennessey Venom F5 má sice o osm válců méně než Bugatti Chiron, ale výkon 1622 koní a hmotnost 1,3 tuny mu vyšlapávají cestu k titulu nejrychlejšího auta světa.
Texaská firma Hennessey představila na americkém veletrhu SEMA svůj nový hypersport. Jmenuje se Venom F5 a aspiruje na krále nejrychlejších aut světa.
Jeho ambice značí už i jméno. F5 je totiž na Fujitově stupnici nejhorší tornádo, které se může v USA vyskytnout. A že to není jen mlácení prázdné slámy, naznačují čísla, která výrobce zveřejnil.
Venom F5 pohání dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 7,4 litru. V8 vedle šestnáctiválce v Bugatti Chiron sice působí trochu plebejsky, ale...
"Chceme získat titul nejrychlejšího auta světa," řekl majitel firmy John Hennessey, který založil dokonce divizi Hennessey Special Vehicles. A zbraň na to opravdu má.
Foto: Hennessey
Eva Srpová Eva Srpová
3. 11. 2017 7:11
Americká firma Hennessey představila na veletrhu SEMA svůj úplně nový hypersport. Nové Hennessey Venom F5 se má stát nejrychlejším autem světa a porazit tak konkurenci jak od Bugatti, tak i Koenigseggu. Vznikne jen 24 exemplářů a s ohledem na to, co má umět, nestojí moc.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy