Seznamte se s budoucím nejrychlejším autem světa. Hennessey Venom F5 má jet rychlostí 484 km/h

Hennessey Venom F5 má sice o osm válců méně než Bugatti Chiron, ale výkon 1622 koní a hmotnost 1,3 tuny mu vyšlapávají cestu k titulu nejrychlejšího auta světa.
Texaská firma Hennessey představila na americkém veletrhu SEMA svůj nový hypersport. Jmenuje se Venom F5 a aspiruje na krále nejrychlejších aut světa.
Jeho ambice značí už i jméno. F5 je totiž na Fujitově stupnici nejhorší tornádo, které se může v USA vyskytnout. A že to není jen mlácení prázdné slámy, naznačují čísla, která výrobce zveřejnil.
Venom F5 pohání dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 7,4 litru. V8 vedle šestnáctiválce v Bugatti Chiron sice působí trochu plebejsky, ale...
"Chceme získat titul nejrychlejšího auta světa," řekl majitel firmy John Hennessey, který založil dokonce divizi Hennessey Special Vehicles. A zbraň na to opravdu má.
Foto: Hennessey
Eva Srpová Eva Srpová
3. 11. 2017 7:11
Americká firma Hennessey představila na veletrhu SEMA svůj úplně nový hypersport. Nové Hennessey Venom F5 se má stát nejrychlejším autem světa a porazit tak konkurenci jak od Bugatti, tak i Koenigseggu. Vznikne jen 24 exemplářů a s ohledem na to, co má umět, nestojí moc.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, USA to vítají

Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž. Uvedlo to v úterý ruské ministerstvo zahraničí. Mělo by jít o součást ročního prodloužení stávající vzájemné odzbrojovací dohody, jejíž platnost vyprší v únoru. Washington ruské vyjádření přivítal a hlásí ochotu okamžitě začít jednat o dokončení úmluvy.

Šéf Kremlu Vladimir Putin minulý týden navrhl Washingtonu alespoň o rok bez jakýchkoli podmínek platnou dohodu prodloužit. USA však takový návrh bez závazku zmrazit počet jaderných hlavic označily za nepřijatelný.

Úterní prohlášení ruského ministerstva zahraničí ohlašující změnu stanoviska podle světových tiskových agentur znovu posiluje šance na to, že platnost posledního rusko-amerického paktu o kontrole strategických jaderných zbraní příští rok neskončí. Krok naznačuje, že propast mezi pozicemi dvou stran se zmenšila, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

Ministři Arménie a Ázerbájdžánu budou v USA řešit Karabach, setkají se s ministrem Pompeem

Ministři zahraničí Arménie a Ázerbájdžánu dnes oznámili, že se kvůli bojům na Náhorním Karabachu v pátek setkají ve Washingtonu se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem. O plánované schůzce informovala agentura Reuters. Washington setkání zatím nekomentoval. Z Karabachu jsou navzdory příměří hlášeny další boje.

Z dosavadních informací není jasné, zda se šéfové diplomacií znepřátelených stran setkají s Pompeem zvlášť nebo najednou. Nicméně plánované schůzky naznačují, že Washington se začíná v současném konfliktu na Náhorním Karabachu více angažovat, píše Reuters. Až dosud bylo ve snaze o ukončení nejnovějších bojů v oblasti aktivní zejména Rusko.

Prezident Vladimír Putin si dnes kvůli konfliktu také telefonoval se svým francouzským protějškem, Emmanuelem Macronem. Právě v Rusku se obě země dohodly už dříve tento měsíc na příměří, naposledy klid zbraní začal platit v sobotu, boje však neustaly.

Zdroj: ČTK
Další zprávy