Je levnější skutečně výhodnější? Porovnali jsme nový Seat Tarraco se Škodou Kodiaq

Jan Matoušek Jan Matoušek
11. 12. 2018 6:05
Poslední z trojice středně velkých SUV koncernu Volkswagen s až sedmi místy k sezení přichází na český trh. Po Škodě Kodiaq a Volkswagenu Tiguan Allsapce jsou známé také ceny Seatu Tarraco. Ten je se srovnatelným základním motorem na první pohled dražší než mladoboleslavské SUV. Na porovnání nejen s Kodiaqem, ale i Tiguanem Allspace se můžete podívat v následující galerii.

Na přehled středně velkých SUV s cenou do 800 tisíc korun se podívejte zde.

Foto: Seat

Stejný základ

Seat Tarraco, Škodu Kodiaq i Volkswagen Tiguan Allspace spojuje stejný technický základ v podobě platformy MQB. Ta je oproti kompaktnějším sourozencům natažená tak, aby bylo možné do interiéru poskládat tři řady sedadel. Výsledkem této unifikace jsou podobné vnější rozměry.

Tarraco: 4735/1839/1658 mm (d/š/v), rozvor 2790 mm
Kodiaq: 4697/1882/1676 mm (d/š/v), rozvor 2788 mm
Tiguan Allspace: 4701/1839/1674 mm (d/š/v), rozvor 2787 mm

Rozdíly, především v rozvoru náprav, mezi všemi sourozenci jsou minimální. Výrazněji se liší pouze šířka u Kodiaqu a délka u Tarraca. Pokud bychom se na všechna tři auta podívali optikou segmentu SUV střední třídy, zjistíme, že délkou i rozvorem patří do lehčího nadprůměru. Ale třeba takový Peugeot 5008 má mezi nápravami zásadně větší délku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Zástupci vysokých škol nesouhlasí s návrhem výhledu rozpočtu na další roky, nepočítá totiž s přidáním peněz

Zástupci vysokých škol kritizují výhled rozpočtu na roky 2023 a 2024. Aktuální návrh pro vysokoškolské vzdělávání nepočítá na tyto roky s žádným přidáním peněz, ačkoli v souladu s demografickým vývojem se očekává růst počtu studentů. Pokud by v dalších letech nepokračoval současný trend navyšování rozpočtu, mohlo by to vést k poklesu konkurenceschopnosti a kvality vysokých škol. Předsednictvo Rady vysokých škol (RVŠ) to uvedlo v usnesení.

Celkový rozpočet ministerstva školství by se mohl příští rok meziročně zvednout zhruba o 7,8 miliardy korun na 247,5 miliardy korun. Proti letošku by to byl nárůst o 3,2 procenta. Rozpočet na vzdělávání na vysokých školách činí v tomto roce asi 28,4 miliardy korun. Pro příští rok by podle plánu měl být o miliardu korun vyšší. Meziročně by tak jejich rozpočet narostl o 3,5 procenta. Střednědobý výhled na roky 2023 a 2024 ale už další navýšení nepředpokládá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy