Saab opět vyrobil auto. Po více než dvou letech

Radek Pecák Radek Pecák
20. 9. 2013 9:05
Továrna prý připravila facelit modelu 9-3 a pracuje se na elektrické verzi.
Saab.
Saab. | Foto: Aktuálně.cz

Jde to sice pomalu a konec zůstává otevřený, investiční společnost National Electric Vehicle Sweden (NEVS), současný majitel Saabu to přesto s obnovením výroby známých švédských automobilů s touto značkou myslí vážně.

Dokonce se objevila i fotografie prvního předprodučního vozu, který se v továrně v Trolhättenu po dlouhé době opět vznikl.

V továrně je nyní zaměstnáno 500 lidí, kteří připravují výrobu faceliftované verze Saabu 9-3. Při pohledu na fotografii sice žádné zásadnější změny vzhledu nejsou patrné, udělat se však musely. Nový majitel se totiž musí objejít bez dílů, které Saabu dodával bývalý vlastník, koncern General Motors.

Foto: Aktuálně.cz

Pracuje se také na přípravě elektrické verze, která by se měla začít prodávat již příští rok.

Na přídi se už nebude moci objevit známé logo "orlolva", na jehož užívání noví vlastníci nemají právo.

Švédský soud vyhlásil bankrot Saabu koncem roku 2011. Již o osm měsíců dříve automobilka zastavila výrobu, protože její dodavatelé přerušili dodávky kvůli nezaplaceným účtům.

Jednání s čínskými firmami o převzetí zkrachovala, nového vlastníka má firma od loňského léta.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Macháč získal na challengeru v Nur-Sultanu druhý titul v kariéře

enista Tomáš Macháč vyhrál challenger v Nur-Sultanu a na tomto okruhu získal druhou trofej v kariéře. Dvacetiletý český talent dnes ve finále v Kazachstánu porazil Rakušana Sebastiana Ofnera po téměř dvou a půl hodinách 4:6, 6:4, 6:4 a v žebříčku ATP se poprvé posune do Top150.

Svěřenec trenéra Daniela Vacka, jenž minulý týden vypadl na prvním z dvojice turnajů v Nur-Sultanu ve čtvrtfinále, si na challengeru zahrál o titul potřetí. Premiérovou trofej získal v roce 2019 v Koblenci, v loňském finále v Bratislavě neuspěl.

Ve světovém žebříčku bylo pro Macháče dosavadním maximem aktuální 166. místo, v pondělním vydání pořadí ATP by měl figurovat na 137. příčce.

Tenisový challenger v Nur-Sultanu (tvrdý povrch, dotace 156.240 dolarů):

Dvouhra - finále:

Macháč (ČR) - Ofner (Rak.) 4:6, 6:4, 6:4.

Zdroj: ČTK
Další zprávy