Rusové s českými Opely dojedou možná až na olympiádu

Tomáš Rybecký
22. 5. 2012 3:37
Ruská lyžařská federace spoléhá na Opely, Vivara a Zafiry Tourer z České republiky
Foto: Aktuálně.cz

Velmi zajímavého klienta získalo české zastoupení automobilky Opel. První desítku vozů Vivaro a jednu Zafiru Tourer z předpokládaných celkem 40 vozů si před několika dny v Praze převzali zástupci Lyžařské a snowboardové federace Ruska.

Vozy od českého Opelu budou sloužit při přepravě početného týmu ruských sportovců a jejich organizačních činovníků a servismanů mezi jednotlivými tréninkovými středisky převážně v Rakousku v rámci jejich přípravy na zimní olympijské hry, které se budou konat v roce 2014 v ruském Soči.

Před časem byl jeden ze dříve používaných vozů jiné značky nečekaně vyřazen z provozu. Tehdy jsme ruskému týmu rychle dodali jedno Vivaro. To se osvědčilo, takže nyní, když nastal čas postupné obměny vozového parku, jsme už šli najisto," říká Lasha Menabde, který se svojí firmou dlouhodobě spolupracuje s ruskou lyžařskou federací.

„Vivaro po všech stránkách vyhovuje našim potřebám," říká Leonid Melnikov vicepresident lyžařské a snowboardové federace Ruska. „Věříme, že nás Opely vyvezou až na stupně vítězů na ZOH 2014 v Soči. Je přece jasné, že na domácí půdě se budeme chtít předvést v nejlepším světle!" „Opel měl ke sportu vždy blízko, proto nás těší, že si ruští lyžaři vybrali právě naše modely," říká ředitel českého a slovenského zastoupení značky Opel Pavel Šilha.

--------------------------------------------------------------------------------

Velký výběr automobilů Opel.

 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy