Den ruské techniky: Lady i Uazy jsou jako živoucí dinosauři, prodávají se ale dál

UAZ Hunter a Lada Vesta Cross.
Akce nazvaná Den ruské techniky představila širokou nabídku aut z Ruska, která si můžete pořídit i v současné době.
UAZ Buchanka je poměrně známý, věděli jste ale, kolik verzí je k dispozici? Třeba i valník. Vystavovala se také výroční dvoubarevná verze (v nadsázce Buchanka California).
Početnou skupinu tvořily modely UAZ Hunter, klasické teréňáky, které technikou sahají až do předválečné minulosti.
Například tento světlezelený Hunter pochází z limitované edice připomínající model UAZ 469, ze kterého Hunter vychází. Vzniklo jen symbolických 469 kusů.
Foto: Eva Srpová
Eva Srpová Eva Srpová
23. 9. 2019 6:03
Některé ruské automobilky vyrábí své stroje tak dlouho, že jejich modely se staly zkamenělinami za svého života. V Česku, konkrétně v AMC v Radíkovicích u Hradce Králové, se prodávají auta z východu mnoha značek: Lady, Uazy i Kamazy. V několika z nich jsme se svezli.
 

Právě se děje

před 43 minutami

Schodek rozpočtu letos může stoupnout nad 400 miliard korun

Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové minimálně na 400 miliard korun ze schválených 320 miliard Kč. Uvedla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomka a členka iniciativy KoroNERV-20 Helena Horská s tím souhlasila, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to nevyloučila. Nová výše rozpočtového schodku s ohledem na dopady daňového balíčku bude podle ní stanoven koncem února nebo počátkem března.

"Nevím, řeknu to na přelomu února a března. Nemohu to vyloučit," uvedla v pořadu ČT Schillerová k možnosti, že se schodek vyšplhá nad 400 miliard korun. Podle ministryně financí ale nelze do rozpočtu pouze prostě započítat dopady daňového balíčku. Podle prosincového odhadu ministerstva financí by měl balíček snížit příjmy veřejných rozpočtů o 98,7 miliardy korun, z toho příjmy státního rozpočtu o 87,5 miliardy korun. Ministryně dnes však mluvila o dopadu 65 miliard korun na státní rozpočet

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy