Den ruské techniky: Lady i Uazy jsou jako živoucí dinosauři, prodávají se ale dál

UAZ Hunter a Lada Vesta Cross.
Akce nazvaná Den ruské techniky představila širokou nabídku aut z Ruska, která si můžete pořídit i v současné době.
UAZ Buchanka je poměrně známý, věděli jste ale, kolik verzí je k dispozici? Třeba i valník. Vystavovala se také výroční dvoubarevná verze (v nadsázce Buchanka California).
Početnou skupinu tvořily modely UAZ Hunter, klasické teréňáky, které technikou sahají až do předválečné minulosti.
Například tento světlezelený Hunter pochází z limitované edice připomínající model UAZ 469, ze kterého Hunter vychází. Vzniklo jen symbolických 469 kusů.
Foto: Eva Srpová
Eva Srpová Eva Srpová
23. 9. 2019 6:03
Některé ruské automobilky vyrábí své stroje tak dlouho, že jejich modely se staly zkamenělinami za svého života. V Česku, konkrétně v AMC v Radíkovicích u Hradce Králové, se prodávají auta z východu mnoha značek: Lady, Uazy i Kamazy. V několika z nich jsme se svezli.
 

Právě se děje

před 8 minutami

Trojnásobný mistr světa Nikulin skončil s hokejem

Ruský hokejový obránce a trojnásobný mistr světa Ilja Nikulin ukončil v 38 letech kariéru. Dlouholetý reprezentant byl už v minulé sezoně bez angažmá, poté co odešel z Dynama Moskva, kde v předchozích dvou ročnících dělal kapitána.

Nikulin celou kariéru strávil v Rusku, byť si jej v roce 2000 v draftu NHL vybrala ve druhém kole Atlanta jako 31. hráče v pořadí. Vedle Dynama nastupoval za Kazaň, s kterou vyhrál dvakrát KHL (2009 a 2010) a předtím jednou ruskou superligu (2006). Domácí titul získal i v dřívějším angažmá v moskevském klubu (2005).

Z mistrovství světa má sedminásobný účastník Utkání hvězd KHL kompletní sbírku medailí. Zlato vybojoval se sbornou v letech 2008, 2009 a 2012, kdy mužstvo dovedl k titulu jako kapitán. Startoval na osmi šampionátech a dvou olympijských hrách.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Nebudu tolerovat násilí na demonstrantů policistech, řekl nový francouzský premiér Castex

Nový francouzský premiér Jean Castex si pro nadcházející dva roky vytkl za cíl boj proti násilí a terorismu. Útoky na policisty i běžná kriminalita občany znepokojují a lidé žádají "rozhodnou a nekompromisní reakci státu", řekl podle agentury DPA Castex při představení programových priorit svého nového kabinetu ve francouzském parlamentu. V ekonomice hodlá premiér prosazovat snižování daní, transformaci průmyslu, investice do zelených technologií i pokračování sporné důchodové reformy.

Castex v projevu hovořil i o brutálním útoku na řidiče autobusu v jihofrancouzském Bayonne či o nedávných násilnostech v Dijonu a okolí. V mnoha oblastech drobná kriminalita, nezdvořilosti, zesměšňování, urážky či obchod s drogami zesílily natolik, že lidem brání v normálním životě, míní Castex.

"Naší policii a našim četníkům… chci jménem národa vyjádřit svou nejhlubší úctu a vděčnost," řekl novopečený šéf francouzské vlády. Dodal, že nebude tolerovat násilí, které během protestů páchá násilnická menšina demonstrantů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy