Den ruské techniky: Lady i Uazy jsou jako živoucí dinosauři, prodávají se ale dál

UAZ Hunter a Lada Vesta Cross.
Akce nazvaná Den ruské techniky představila širokou nabídku aut z Ruska, která si můžete pořídit i v současné době.
UAZ Buchanka je poměrně známý, věděli jste ale, kolik verzí je k dispozici? Třeba i valník. Vystavovala se také výroční dvoubarevná verze (v nadsázce Buchanka California).
Početnou skupinu tvořily modely UAZ Hunter, klasické teréňáky, které technikou sahají až do předválečné minulosti.
Například tento světlezelený Hunter pochází z limitované edice připomínající model UAZ 469, ze kterého Hunter vychází. Vzniklo jen symbolických 469 kusů.
Foto: Eva Srpová
Eva Srpová Eva Srpová
23. 9. 2019 6:03
Některé ruské automobilky vyrábí své stroje tak dlouho, že jejich modely se staly zkamenělinami za svého života. V Česku, konkrétně v AMC v Radíkovicích u Hradce Králové, se prodávají auta z východu mnoha značek: Lady, Uazy i Kamazy. V několika z nich jsme se svezli.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Britská libra po odkladu schválení brexitové dohody oslabuje

Britská libra oslabuje poté, co dolní komora britského parlamentu o víkendu odsunula schválení brexitové dohody, dokud její obsah nebude převeden do britského práva. Kolem 08:00 SELČ libra vůči dolaru ztrácela 0,6 procenta na 1,2905 USD. Minulý týden se přitom vyšplhala až na pětiměsíční maximum 1,2990 USD.

Podle analytiků nicméně víkendový vývoj snížil riziko brexitu bez dohody, což brání výraznějšímu propadu libry. Banka Goldman Sachs v nedělí snížila pravděpodobnost brexitu bez dohody na pět procent z dříve předpokládaných deseti procent, napsala agentura Reuters.

Euro si vůči libře připisuje zhruba 0,4 procenta na 0,8644 GBP. Vůči dolaru jednotná evropská měna ztrácí přibližně desetinu procenta na 1,1155 USD.

před 2 hodinami

V Katalánsku se během protestů zranilo skoro 600 lidí, čtyři přišli kvůli gumovým projektilům o oko

Protesty v Katalánsku, které vypukly minulé pondělí po vynesení verdiktu španělského nejvyššího soudu nad politiky tohoto regionu na severovýchodě Španělska, si za týden vyžádaly na 580 zraněných. Informovalo o tom v neděli večer katalánské ministerstvo zdravotnictví. Nejvyšší katalánský soud rovněž v neděli oznámil, že vůči 104 osobám bylo kvůli násilnostem při demonstracích zahájení vyšetřování, 28 z nich je ve vazbě.

Katalánská ministryně zdravotnictví Alba Vergesová v neděli uvedla, že do soboty záchranná služba v souvislosti s demonstracemi ošetřila 565 zraněných; dalších 14 osob bylo zraněno při potyčkách ze soboty na neděli. Třináct zraněných zůstává v nemocnicích. Stav jednoho policisty a jedné demonstrantky je velmi vážný a čtyři zranění přišli při střetech s policií o oko. Podle katalánských médii jim zranění oka způsobily gumové projektily.

Další zprávy