Den ruské techniky: Lady i Uazy jsou jako živoucí dinosauři, prodávají se ale dál

UAZ Hunter a Lada Vesta Cross.
Akce nazvaná Den ruské techniky představila širokou nabídku aut z Ruska, která si můžete pořídit i v současné době.
UAZ Buchanka je poměrně známý, věděli jste ale, kolik verzí je k dispozici? Třeba i valník. Vystavovala se také výroční dvoubarevná verze (v nadsázce Buchanka California).
Početnou skupinu tvořily modely UAZ Hunter, klasické teréňáky, které technikou sahají až do předválečné minulosti.
Například tento světlezelený Hunter pochází z limitované edice připomínající model UAZ 469, ze kterého Hunter vychází. Vzniklo jen symbolických 469 kusů.
Foto: Eva Srpová
Eva Srpová Eva Srpová
23. 9. 2019 6:03
Některé ruské automobilky vyrábí své stroje tak dlouho, že jejich modely se staly zkamenělinami za svého života. V Česku, konkrétně v AMC v Radíkovicích u Hradce Králové, se prodávají auta z východu mnoha značek: Lady, Uazy i Kamazy. V několika z nich jsme se svezli.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Ekonomická nálada v EU se v listopadu zhoršila, snížila se i v Česku

Ekonomická nálada v Evropské unii se v listopadu zhoršila, její index klesl o 1,1 bodu na 116,5 bodu. Ve své zprávě to dnes oznámila Evropská komise (EK). V České republice se index ekonomické nálady snížil na 91,6 bodu z říjnové hodnoty 92,3 bodu.

Ke zhoršení ekonomické nálady v EU velkou měrou přispěla slabší spotřebitelská důvěra. Domácnosti znepokojuje nová vlna šíření koronaviru a hrozba nových restriktivních opatření, poznamenala agentura Reuters.

V České republice se index spotřebitelské důvěry podle údajů EK propadl na minus 16,8 bodu z říjnových minus 7,6 bodu. Nálada se v Česku zhoršila také ve službách a maloobchodě, zlepšila se nicméně v průmyslu i ve stavebnictví.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

O funkci předsedy ČSSD se budou ucházet Jukl, Krejčík, Maláčová, Turoňová či Šmarda. Sjezd bude 10. prosince

O funkci předsedy ČSSD se plánují na prosincovém sjezdu opětovně ucházet ředitel městské knihovny v Poličce Jan Jukl a bývalý šéf Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík. Kandiduje i pardubický sociální demokrat Jaromír Landsman. Již dříve kandidaturu oznámili ministryně práce v demisi Jana Maláčová, někdejší místopředseda ČSSD Michal Šmarda a členka odborné právní komise sociální demokracie Jana Turoňová.

Mimořádný sjezd ČSSD se uskuteční 10. prosince on-line poté, co koncem října rezignoval předseda strany Jan Hamáček. Ke dni sjezdu skončí i zbytek užšího vedení. Rezignace jsou reakcí na volební výsledek ČSSD, která v říjnových volbách do Sněmovny se ziskem 4,65 procenta hlasů nepřekročila zákonnou pětiprocentní hranici a do dolní komory se nedostala poprvé za dobu samostatné ČR

Zdroj: ČTK
Další zprávy