"Rozšířená" Fabia S 2000 slavila v Belgii první triumf

Radek Pecák Radek Pecák
28. 6. 2010 0:00
auto

Freddy Loix se spolujezdcem Frédericem Miclottem, kteří startovali za podpory belgického zastoupení Škody a továrního týmu Škoda Motorsport, zvítězili o víkendu v belgické Ipres Rally. Loix pilotoval faceliftovanou verzí Škoda Fabia Super 2000.

Druhé místo obsadila stejně jako loni posádka továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký - Petr Starý. Pilot po dojezdu soutěž krátce okomentoval: "Ypres je specifická soutěž s hodně rychlými pasážemi. Pro nás je to skvělý výsledek, Freddyho jsme těžko mohli s jeho znalostmi tratě honit, patří mu naše gratulace. Škoda má další double, super. Celý náš tým odvedl opět špičkovou práci," řekl Kopecký.

Dvoudenní soutěž obsahovala celkem 19 rychlostních zkoušek, šest v pátek a 13 v sobotu, z nichž jedna byla kvůli nekázni diváků zrušena. Celkem absolvovali závodníci 280 ostrých kilometrů, Loix vyhrál celkem devět erzet, Kopecký triumfoval v šesti. Škoda si nadále upevnila vedení v hodnocení značek, Kopecký posílil své ambice na druhém místě hodnocení jezdců.

Jedinou kaňkou na kráse byla skutečnost, že vedoucí muž seriálu IRC Juho Hänninen odstoupil z belgické soutěže po čtvrté erzetě, kdy se po vyjetí z trati nepodařilo dostat jeho téměř neporušený vůz ani s pomoci diváků z hlubokého příkopu.

Příští víkend se modernizované Fabie představí domácím fanouškům na tratích Rally Bohemia. Startovat budou jak Hanninen, tak i Kopecký a také Pavel Valoušek ze Škoda Delimax týmu. 

 

Právě se děje

před 31 minutami

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy