Pro Rolls-Royce budou milionáři chodit do Intercontinentalu. Autosalon otevře na jaře

Radek Pecák Radek Pecák
10. 9. 2015 15:55
Firma předpokládá, že v Česku bude po otevření prodávat za rok dvouciferný počet vozů. Konkrétnější být nechce. Majitelé nových i ojetých vozů Rolls-Royce pak v hlavním městě budou mít k dispozici i kompletní servisní služby. V Česku je registrovaných okolo 90 vozů Rolls-Royce, jejich průměrné stáří je kolem jedenácti let.
Již dnes reklamní polep signalizuje, kde přesně se nový shoowroom značky Rolls-Royce bude nacházet.
Již dnes reklamní polep signalizuje, kde přesně se nový shoowroom značky Rolls-Royce bude nacházet. | Foto: Radek Pecák

Praha – Rolls-Royce míří do Pařížské. V pořadí 132. světové dealerství luxusní značky se příští rok na jaře otevře na prestižní pražské adrese v přízemí hotelu Intercontinental.

"Uvnitř autosalonu budou vystaveny vždy dva vozy a jeden nalezne místo venku," uvedl majitel společnosti Car Tec Group Karel Kadlec. Ta je jedním z nejdůležitějších prodejců vozů BMW v České republice a bude zde prodávat i vozy Rolls-Royce. BMW značku Rolls-Royce nyní vlastní.

Podle marketingové ředitelky Car Tecu Evy Kadlecové je reálné v Česku každý rok prodat dvojciferné množství vozů této značky. Přesné číslo ovšem uvádět nechce. "Určitě chceme prodávat více vozů, než se v Česku registruje nyní," řekla. Letos se v Česku prodalo již dvanáct vozů britské značky, loni to bylo šest aut za celý rok.

Práce na budování showroomu již začaly a jejich hlavní část by měla proběhnout v lednu a v únoru. V tu dobu je totiž hotel o něco méně obsazen než v jiných obdobích.

Lidé, kteří si koupí nový automobil Rolls-Royce nebo jejich stávající vlastníci budou moci využívat i servisních služeb. Ty bude zajišťovat Car Tec ve svém areálu ve Strašnicích. "Připravujeme v tomto areálu příslušné změny, abychom se tohoto úkolu dobře zhostili. Například zaměstnanci projdou důkladným školením," uvedl Kadlec.

James Crichton, ředitel Rolls-Royce Motor Cars pro Evropu, je již nyní přesvědčen, že lokalita i majitel dealerství jsou zvoleny správně. "Pro budoucí rozvoj značky Rolls-Royce v regionu střední a východní Evropy, který zaznamenal úspěšný ekonomický rozvoj, má Česká republika strategický význam," uvedl.

O tom, že by v tomto regionu nebylo dostatek zákazníků, se Crichton neobává. Podle statistik Sdružení automobilového průmyslu je v Česku registrovaných okolo 90 vozů Rolls-Royce. Jejich průměrné stáří je kolem 11 let.

V současnosti nabízí Rolls-Royce tři modely v sedmi modifikacích. Základem je model Phantom, který doplňuje menší Ghost a výkonný Wraith. Ceny značka neuvádí. Na autosalonu ve Frankfurtu se příští týden představí další nový vůz, kabriolet Dawn.

Loni Rolls-Royce zvýšil celosvětový prodej o 121 procent na rekordních 4063 aut. Přitom v roce 2003, kdy značku převzal koncern BMW, byly roční prodeje jen něco málo přes tři stovky kusů.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Facebook zakáže svolávání událostí u vládních budov v den Bidenovy inaugurace

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Firma reaguje na události z minulé středy, kdy dav příznivců prezidenta Donalda Trumpa násilím vtrhl do washingtonského Kapitolu poté, co se v předchozích týdnech stupňovaly násilné výroky a výzvy k akci na sociálních sítích. Před ozbrojenými protesty ve dnech těsně před inaugurací varoval i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Facebook oznámil ještě některá další omezení. Pokud zaznamená "signály typu opakovaného porušení našich zásad" uživateli takového účtu zablokuje možnost vkládat živá videa, vytvářet události nebo být správcem stránky či skupiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy