Rekordní rok pokračuje. Škodě se výrazně povedl i červenec

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
13. 8. 2014 10:57
Škoda má za sebou z hlediska prodejů nových aut nejlepší červenec ve své historii.
Tahoun růstu. Nová Škoda Octavia
Tahoun růstu. Nová Škoda Octavia | Foto: Škoda Auto

Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto pokračuje v rekordních prodejích. V červenci dodala zákazníkům 82 800 vozů, což je meziročně o 18,8 procenta více. Jsou to nejlepší červencové výsledky v historii firmy.

Velký nárůst prodeje zaznamenaly modely OctaviaRapidYeti a Superb. Začátkem října automobilka v Paříži představí novou Fabii, ještě tento měsíc se začne prodávat nová Octavia Scout.

"Byl to nejlepší červenec v historii společnosti Škoda Auto a zároveň největší procentuální nárůst v rámci jednoho měsíce v roce 2014," uvedla Škoda Auto.

V západní Evropě Škoda dodala zákazníkům 33 400 vozů, což je o 26 procent více než loni v červenci. Na jejím největším evropském trhu, v Německu, vzrostly prodeje o 24,4 procenta na 12 000 vozů.

Ve východní Evropě Škoda v červenci prodala 10 400 vozů, tedy meziročně o 4,1 procenta více. V Rusku, které je pro Škodu třetím největším trhem, se prodalo 7100 aut značky Škoda, což představuje nárůst o 3,8 procenta.

Ve střední Evropě vzrostly dodávky značky zákazníkům o 24,9 procenta na 11 900 vozů. V České republice dodala Škoda v červenci 5600 aut, o 1000 více než loni.

Na svém nejsilnějším trhu, v Číně, mladoboleslavská automobilka zvýšila červencové dodávky o 17,3 procenta na 21 100 vozů.

Rekordní byl i první půlrok

Provozní zisk největší české automobilky se v prvním pololetí zvýšil o 74,9 procenta na 425 milionů eur, tedy zhruba na 11,7 miliardy korun. Tržby meziročně stouply o 20,3 procenta na rekordních téměř šest miliard eur (asi 165 miliard Kč).

V prvním pololetí dodala Škoda zákazníkům 522 500 vozů, o 12,5 procenta více než loni ve stejném období. Poprvé v historii tak v prvním pololetí roku prodala více než půl milionu vozů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

USK Praha porazilo s navrátivšími Američankami Szekszárd 83:56

Basketbalistky USK Praha zvítězily v domácím utkání 3. kola Evropské ligy nad maďarským Szekszárdem jednoznačně 83:56 a získaly druhou výhru v tomto ročníku prestižní soutěže.

Nejlepší střelkyní českých mistryň byla s 18 body navrátivší se americká pivotka Brionna Jonesová, její krajanka Alyssa Thomasová pak se 14 body a 10 doskoky zaznamenala double double. Hostům nestačilo ani 15 bodů Zaly Friškovecové a prohrály v Eurolize i třetí zápas.

V dalším utkání skupiny A zavítá pražský celek na hřiště úřadujícího šampiona Jekatěrinburgu. Tam sehraje duel 27. října.

Aktualizováno před 5 hodinami

Požár v budově spalovny v Malešicích se podařilo uhasit, škoda dosáhne stovek milionů

V jedné z budov spalovny v pražských Malešicích ve středu odpoledne hořela technologie, požár způsobil podle odhadu škodu za stovky milionů korun. Příčinu ohně určí vyšetřování. Sdělil to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Mluvčí Pražských služeb Radim Mana řekl, že spalovna je mimo provoz a minimálně ve čtvrtek to tak zůstane, odpad bude převážen jinam. Potvrdil i odhad škody.

"Ve spalovně došlo k požáru odstavené technologie na čištění spalin v pětipatrové technologické budově o rozměru 30 krát 40 metrů, která procházela rekonstrukcí technologií. S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen třetí stupeň poplachu," uvedl Kavka. Zasahovalo deset profesionálních a devět dobrovolných jednotek, používaly také výškovou techniku. Na další budovy se oheň nerozšířil.

Černý kouř byl vidět z velké dálky. Chemická služba podle Kavky měřila zplodiny ohně v několika zasažených částech Prahy, například v Dolních Počernicích, Satalicích, Vinoři, Kyjích a na Černém Mostě, překročení norem ale nezjistila. "Po dobu zásahu byl však ve zmíněných oblastech cítit zápach po požáru a obyvatelům bylo doporučeno nevětrat," uvedl mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Pokrok v kauze Pandora Papers. Úřad zjišťuje, jestli Babiš nespáchal přestupek zamlčením majetku

Černošický městský úřad zjišťuje, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nespáchal přestupek podle zákona o střetu zájmů neúplným oznámením o majetku v takzvané kauze Pandora Papers. Úředníci požádali o součinnost ministerstvo spravedlnosti, uvedl ve středu web iROZHLAS.cz. Babiš už dřív v souvislosti s kauzou odmítl, že by se dopustil čehokoliv nelegálního.

Kauza Pandora Papers se zabývá děním kolem společností v daňových rájích. Podle mezinárodního novinářského týmu poslal premiér Babiš na nákup nemovitostí na francouzské Riviéře přes své offshorové firmy zhruba 380 milionů korun. V dokumentech souvisejících s kauzou podle webu Investigace.cz neuvedl, že vlastní akcie offshorových firem. Podle zákona o střetu zájmů je přitom neúplné oznámení majetku veřejného funkcionáře přestupek, za který hrozí pokuta do výše 50 000 korun, informoval iROZHLAS.cz.

Černošický úřad proto oslovil ministerstvo spravedlnosti, které vidí v tomto případě jako takzvaný evidenční orgán. Ministerstvo by podle úřadu mělo mít možnost získat dokumenty, zda premiér vlastnil nebo vlastní nemovitosti nebo firmy v zahraničí, případně v jakém období je vlastnil.

"Následně by ministerstvo mělo posoudit, zda tyto nemovitosti nebo firmy uvedl v oznámení o majetku podle zákona o střetu zájmů a pokud nikoli, mělo by tuto informaci jako podezření z přestupku oznámit úřadu příslušné obce s rozšířenou působností," uvedl úřad na webu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy