Nově jsou rodina, ale vzájemně si konkurují. Kterým modelům Citroënu, Opelu a Peugeotu hrozí zánik?

Spojením tří automobilových značek možná některá auta ukončí výrobu. Která to budou?
V kategorii miniaut si navzájem konkurují Opel Adam, Peugeot 108 a Citroën C1. Zatímco v Česku se výhradně třídveřovému modelu Adam vůbec nedaří (vloni se prodalo jen 18 aut)...
... Citroën C1 je s přehledem v této kategorii ze zmíněné trojice nejprodávanější (vloni 121 vozů).
Peugeot 108 si vloni vybralo 84 českých majitelů. V Evropě si však Adam nevede špatně. Citroën C1 i Peugeot 108 jsou ale díky možnosti výběru mezi třídveřovou a pětidveřovou karoserií praktičtější. Opel navíc v západní Evropě prodává ještě pětidveřový Karl, který se do Česka nedováží. Výroba C1 i 108 je efektivnější, probíhá na jedné lince v Kolíně. Adam to má tedy podle nás nahnuté.
V kategorii malých aut figurují Opel Corsa, Peugeot 208 a Citroën C3. Test Corsy, která loni byla pátým nejprodávanějším modelem v Evropě, je k dispozici
Foto: Výrobci, Aktuálně.cz
Eva Srpová Eva Srpová
23. 3. 2017 15:10
Francouzský koncern PSA Group začátkem března oznámil, že koupí divizi General Motors, jejíž hlavní součástí je německá automobilka Opel. Podívejte se, jaké modely Citroënu, Opelu a Peugeotu si navzájem konkurují. Redakce Aktuálně.cz se zamyslela nad tím, které z nich dávají největší smysl, a u kterých naopak hrozí ukončení výroby.

Po spojení tří značek (více info zde) totiž PSA může dojít k názoru, že ponechávat si tři modely v každé automobilové kategorii by bylo nerentabilní. 

Podrobné porovnání Citroënu C4, Opelu Astra a Peugeotu 308 si prohlédněte zde.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Česko dětské uprchlíky z Řecka nepřijme, nedostalo seznam, uvedl Hamáček

Česko dětské uprchlíky z řeckých táborů nepřijme. Řecko požadovaný seznam 40 sirotků, jimž by mohla česká strana pomoci, neposkytne. V pořadu Partie televize Prima to řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Zopakoval, že by ČR z táborů z Řecka mohla přivézt Afghánce a Pákistánce ve věku od 16 do 18 let, což považuje za bezpečnostní riziko. Kauzu pokládá za uzavřenou. Řecko loni začátkem září vyzvalo všechny ministry vnitra EU, aby jejich země přijaly děti bez doprovodu z řeckých uprchlických táborů. Hamáček pak uvedl, že se řecká strana jen snaží znovu vyvolat debatu o přerozdělování uprchlíků. Dodal, že v přesouvání sedmnáctiletých bez nároku na azyl po Evropě nevidí smysl. Atény vybídl, aby poskytly konkrétní seznam 40 dětí, které by ČR mohla přijmout.

"Řecká strana jasně řekla, že nám žádný seznam 40 dětí nepošle, že se to musí řešit individuálně. Upozornila na to, že malé děti jsou v nějakých integračních programech na řecké straně, tudíž nejsou volné," uvedl Hamáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy