První snímek nové škodovky. Oficiálně se další malé SUV ukáže na autosalonu v Ženevě

Eva Srpová Eva Srpová
16. 1. 2019 15:48
Škoda Auto zveřejnila první snímek plánovaného malého SUV a krátké video, které ale zatím odhaluje jen základní siluetu a také tvary předních světlometů. Premiéru vůz bude mít na březnovém ženevském autosalonu.
První video s novým malým SUV značky Škoda. Odhaluje základní rysy a výrazné světlomety. | Video: Škoda Auto

Půjde v pořadí o třetí SUV po Kodiaqu a Karoqu. Malé SUV, jehož jméno zatím automobilka nezveřejnila, bude konkurovat malým SUV, jako jsou Seat Arona, Volkswagen T-Cross nebo Citroën C3 Aircross či Mazda CX-3 (přehled malých SUV na trhu najdete zde).

Foto: Škoda Auto

Má využívat platformu A0, stejně jako model Scala, což také znamená, že nenabídne pohon všech kol. "Poptávka po SUV ve světě roste a nadále bude růst. Konkrétně segment malých SUV v současné době roste nejrychleji," řekl Aleš Petrus, projektový manažer ve Škodě Auto.

Malé SUV vychází z konceptu Škoda Vision X a údajně nabídne jeden z největších vnitřních prostorů ve své třídě. Premiéra se plánuje na autosalon v Ženevě, který otevře brány 5. března pro novináře a o dva dny později pro veřejnost.

Škoda Auto bude mít letošní rok velmi nabitý, vedle malého crossoveru se začátkem jara začne prodávat nový model Scala, také se odhalí elektrické Citigo a na podzim hybridní varianta Superbu, která využívá techniku sesterského Passatu hybrid.

Podle zatím nepotvrzených informací by se letos mohly minimálně zveřejnit fotky nové Škody Octavia, pokud se automobilka nerozhodne odhalit vůz naživo.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

V Brně kvůli bytu s chemikáliemi evakuovali policisté 25 lidí

Mrtvého muže a velké množství chemikálií nalezli dnes policisté v bytě v brněnské Šámalově ulici v Židenicích. Kvůli chemikáliím ulici uzavřeli a evakuovali z ní 25 lidí, situace se podle policie jeví jako nebezpečná. Na místě je pyrotechnik i chemická laboratoř hasičů. 

Podle mluvčího policie Bohumila Maláška měli o muže obavy sousedé. "Byt jsme otevřeli, soused byl bohužel nalezený bez známek života s tím, že v tom bytě je spousta chemikálií," řekl Malášek. Příčinu mužova úmrtí policie vyšetřuje. 

před 1 hodinou

Ministr Metnar ve čtvrtek v USA podpisem potvrdí nákup vojenských vrtulníků

Ministr obrany Lubomír Metnar ve čtvrtek po jednání s americkým ministrem obrany Markem Esperem stvrdí podpisem dokumentu nákup vrtulníků pro českou armádu. Ministerstvo obrany za ně zaplatí 14,6 miliardy korun. Metnar do Spojených států odletí v úterý ráno. Informoval o tom mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Ministerstvo obrany se rozhodlo pořídit 12 vrtulníků od firmy Bell formou mezivládní dohody. Z USA vojáci získají osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper. Stroje armáda dostane v roce 2023. V její výzbroji nahradí ruské bitevní vrtulníky Mi-24/35.

Další zprávy