První snímek nové škodovky. Oficiálně se další malé SUV ukáže na autosalonu v Ženevě

Eva Srpová Eva Srpová
16. 1. 2019 15:48
Škoda Auto zveřejnila první snímek plánovaného malého SUV a krátké video, které ale zatím odhaluje jen základní siluetu a také tvary předních světlometů. Premiéru vůz bude mít na březnovém ženevském autosalonu.
První video s novým malým SUV značky Škoda. Odhaluje základní rysy a výrazné světlomety. | Video: Škoda Auto

Půjde v pořadí o třetí SUV po Kodiaqu a Karoqu. Malé SUV, jehož jméno zatím automobilka nezveřejnila, bude konkurovat malým SUV, jako jsou Seat Arona, Volkswagen T-Cross nebo Citroën C3 Aircross či Mazda CX-3 (přehled malých SUV na trhu najdete zde).

Foto: Škoda Auto

Má využívat platformu A0, stejně jako model Scala, což také znamená, že nenabídne pohon všech kol. "Poptávka po SUV ve světě roste a nadále bude růst. Konkrétně segment malých SUV v současné době roste nejrychleji," řekl Aleš Petrus, projektový manažer ve Škodě Auto.

Malé SUV vychází z konceptu Škoda Vision X a údajně nabídne jeden z největších vnitřních prostorů ve své třídě. Premiéra se plánuje na autosalon v Ženevě, který otevře brány 5. března pro novináře a o dva dny později pro veřejnost.

Škoda Auto bude mít letošní rok velmi nabitý, vedle malého crossoveru se začátkem jara začne prodávat nový model Scala, také se odhalí elektrické Citigo a na podzim hybridní varianta Superbu, která využívá techniku sesterského Passatu hybrid.

Podle zatím nepotvrzených informací by se letos mohly minimálně zveřejnit fotky nové Škody Octavia, pokud se automobilka nerozhodne odhalit vůz naživo.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy