První Lamborghini Aventador dorazilo do Česka

Zbyněk Klíč
13. 10. 2011 11:49
Nový model Lamborghini Aventador se světu představil na přelomu února a března na ženevském autosalonu, do Česka první kus dorazil až na začátku října.

Praha - Nový model Lamborghini Aventador se světu představil na přelomu února a března na ženevském autosalonu, do Česka první kus dorazil až na začátku října.

Aventador se vyznačuje lehkou konstrukcí - váží 1 575 kilogramů. Na délku měří 4 780 mm, na šířku 2 030 mm a na výšku 1 136 mm, rozvor náprav činí 2 700 mm, rozchod kol 1 720 mm vpředu a 1 700 mm vzadu. V nádrži o objemu 90 litrů při rychlejší jízdě vystačí palivo na 200 kilometrů.

Motor nového Lamborghini dosahuje výkonu 700 koní, jeho pohon je přenášen přes automatickou sedmistupňovou převodovku ISR na všechna čtyři kola. Maximální rychlost vozu dosahuje hodnoty 350 km/h, zrychlení z nuly na sto pak 2,9 sekundy. Na sto kilometrů auto spotřebuje 27,3 litru benzinu ve městě, 11,3 litru mimo město a 17,2 litru v kombinaci. Cena evropské varianty Aventadoru bude 255 tisíc eur bez DPH.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Weby britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků

Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků. Na labouristy hackeři zaútočili už v pondělí, dnes se obětí hackerského útoku stala největší opoziční strana znovu a kromě ní kyberútok postihl i vládní konzervativce, informovala agentura Reuters. Labouristé dnes pondělní útok popsali jako sofistikovaný a rozsáhlý, ale nakonec neúspěšný. Informace britských médií ovšem nasvědčují tomu, že incident nebyl co do rozsahu a použité metody nijak výjimečný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy