První elektrické BMW z Číny může potrápit Teslu. Porazit ale musí Audi a Mercedes

Jan Matoušek Jan Matoušek
11. 8. 2020 6:02
Nabídka elektromobilů neroste jen směrem dolů k menším a dostupnějším vozům, ale i směrem nahoru, kde cena nehraje až tak zásadní roli, naopak důležitější jsou dynamické parametry, dlouhá výdrž baterie a prémiová image podpořená karoserií SUV. Po Audi a Mercedesu takové auto ukazuje i BMW v podobě modelu iX3. Co nabízí proti německým konkurentům či Tesle? Porovnali jsme je v následující galerii.
Foto: BMW

Ačkoliv prodej BMW iX3 v Česku začne až v lednu příštího roku, už teď zastoupení značky zveřejnilo základní českou cenu. Ta bude 1 859 000 korun, přičemž od konce července je možné auto také objednávat. Tisková zpráva ke globálnímu uvedení auta slibuje, že už v základu nebudou chybět 19palcová kola, diodová přední světla, panoramatické střešní okno, elektrická přední sedadla, kompletní sada asistentů včetně varování před opuštěním jízdního pruhu nebo navigace.

Do auta půjde také některé funkce přikupovat prostřednictvím on-line obchodu ConnectedDrive Store. To znamená, že třeba hardware adaptivního M podvozku nebo asistenta dálkových světel v autě již je zabudovaný, zákazník si ale dané funkce musí jednoduše přikoupit. Kromě toho nabídne iX3 i druhý stupeň výbavy, který má třeba adaptivní diodová světla, kožené čalounění nebo průhledový displej.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Saská kontrarozvědka označila protiimigrační hnutí Pegida za extremistické

Saský Zemský úřad pro ochranu ústavy (LfV), který v této německé spolkové zemi plní funkci regionální kontrarozvědky, nově považuje protiimigrační a protiislámské hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) za extremistické. V pátek to oznámil šéf saské LfV Dirk-Martin Christian. Pro hnutí Pegida a její představitele nové hodnocení znamená, že se dostávají do hledáčku tajných služeb. Pegida vznikla v Sasku, které je její baštou, postupně se rozšířila i do dalších spolkových zemí, ale její popularita v posledních letech výrazně poklesla.

Saská kontrarozvědka uvádí, že Pegida vykazuje radikální úsilí a že v průběhu let se rozvinula z protestního v protiústavní hnutí. "Tím, že Pegida poskytuje známým pravicovým radikálům veřejnou agitační platformu, aby mohli šířit protiústavní názory a ideologie, funguje toto hnutí jako jakési propojení mezi extremisty a neextremisty," řekl Christian. To pak podle něj vede k posouvání hranic mezi demokratickými a radikálními postoji.

Zdroj: ČTK
Další zprávy