Průřez historií automobilky Praga

Průřez historií automobilky Praga
Praga Charon V (1908) - Měl pohon zadních kol a výkon jen 7,4 kW. Byl vyráběný v licenci francouzské firmy Charon.
Praga Mignon (1911-1929) - Přes název vozu, který ve francouzštině znamená „rozomilý“, byl Mignon větším autem, které bylo schopné na palubě svézt až šest lidí. I tento model se vyráběl dlouhou dobu.
Praga Grand (1912-1932) - Po modelu Mignon šlo o další typ vlastní konstrukce. Byl to velký luxusní model dosahující hmotnosti až přes dvě tuny. Celkem vzniklo ale jen 1200 kusů.
Praga Grand (1912-1932) - Auto bylo určeno pro VIP cestující.
Foto: Praga Global
Jan Markovič Jan Markovič
1. 3. 2017 11:17
Praga letos slaví 110 let od svého založení. Město Praha jí proto postaví nové muzeum ve Vysočanech, kde bude vystavena třetí největší soukromá sbírka této značky na světě. Podívejte se na vozy, které nesly značku Pragy během její existence.
 

Právě se děje

před 39 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy