Průřez historií automobilky Praga

Průřez historií automobilky Praga
Praga Charon V (1908) - Měl pohon zadních kol a výkon jen 7,4 kW. Byl vyráběný v licenci francouzské firmy Charon.
Praga Mignon (1911-1929) - Přes název vozu, který ve francouzštině znamená „rozomilý“, byl Mignon větším autem, které bylo schopné na palubě svézt až šest lidí. I tento model se vyráběl dlouhou dobu.
Praga Grand (1912-1932) - Po modelu Mignon šlo o další typ vlastní konstrukce. Byl to velký luxusní model dosahující hmotnosti až přes dvě tuny. Celkem vzniklo ale jen 1200 kusů.
Praga Grand (1912-1932) - Auto bylo určeno pro VIP cestující.
Foto: Praga Global
Jan Markovič Jan Markovič
1. 3. 2017 11:17
Praga letos slaví 110 let od svého založení. Město Praha jí proto postaví nové muzeum ve Vysočanech, kde bude vystavena třetí největší soukromá sbírka této značky na světě. Podívejte se na vozy, které nesly značku Pragy během její existence.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Policie evakuuje desítky lidí z bytových domů kolem zábavního parku Mirakulum v Milovicích na Nymbursku, při výkopových pracích se našla letecká puma.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 21 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy