Průjezd Prahou ve stávce: 7.15-8.45

Průjezd Prahou ve stávce: 7.15-8.45
V tomto pruhu ve Vršovické ulici kvůli jeho nebezpečnosti obvykle cyklisté nejezdí. Dnes jich tam byla řada
Několikaminutové čekání před křižovatkou Eden nevydržel řidič mercedesu a vjel na koleje
K Edenu ve směru z Bohdalce přijíždělo jen málo aut
Naplánovat cvičnou jízdu na dnešní ráno byla od tohoto učitele autoškoly docela odvaha
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
16. 6. 2011 9:41

Praha - Téměř bez mimopražských řidičů se ve čtvrtek ráno v ranní dopravní špičce odehrával provoz na jindy velmi frekventovaných silnicích a křižovatkách. Díky tomu byla intenzita provozu spíše na úrovni víkendu. Během 90 minut jsme po Praze najezdili přes 70 kilometrů a téměř nikde jsme nemuseli stát na červenou déle než 1 interval.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Zhruba desetina Prahy je bez elektřiny, problém je na rozvodně Jih

Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. ČTK to dnes večer řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.

Výpadek se týká třeba Prahy 2, 4 a 10. "Je to u nás, je to na naší soustavě, zjišťujeme, co se stalo, je to rozvodna Jih," řekl mluvčí PRE. "Pokud by byl nějaký větší problém, je samozřejmě možné proud přepojit, aby laicky řečeno tekl z jiných směrů, protože do Prahy teče proud z několika různých směrů," dodal Hanzelka. Větší závadu je tak podle něj možné vyřešit poměrně rychle.

"V důsledku výpadku elektrické energie v oblasti Prahy 2, Prahy 4 a Prahy 10 evidujeme zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu," napsali hasiči na twitteru. Omezení v provozu tramvajových linek se podle organizátora pražské integrované dopravy (PID) týká celé oblasti od Nuslí až do Strašnic. 

Další zprávy