Prozkoumali jsme duchovního nástupce Velorexu. Opět je pro dva, jezdí už ale na elektřinu

Prozkoumali jsme duchovního nástupce Velorexu. Opět je pro dva, jezdí už ale na elektřinu
Zatímco Velorex měl dvě kola vpředu a jedno vzadu, u vozidla Velor-X-Trike je tomu obráceně. Konstrukčně i výrobně je to jednodušší varianta.
Tříkolové vozidlo se na silnici ovládá pomocí řídítek.
Přístrojový štít je jednoduchý.
Stěrače, větrání a dalších několik funkcí řidič spíná pomocí tlačítek na panelu pod řídítky. Topení k dispozici není.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
11. 6. 2016 7:46
Opavský podnikatel Pavel Brída zahajuje novou éru svého podnikání s malým vozidlem, s nímž navazuje na duchovní odkaz vozu Velorex. Velor-x-trike je stejně jako Velorex bratří Stránských malý, poměrně levný a uveze maximálně dva lidi. Na rozdíl od něho je ale poháněn elektřinou.

Přehled nejlevnějších elektromobilů na českém trhu najdete zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 1 hodinou

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy