Reklama
Reklama

Trest pro formulového fantoma neplatí. V rozhodnutí jsou nedostatky, řekl úřad

ČTK

Středočeský krajský úřad zrušil trest řidiči za loňskou jízdu formulí po D4 na Příbramsku. V rozhodnutí Městského úřadu v Příbrami shledal nedostatky, věcí se tak budou znovu zabývat úředníci příbramské radnice. ČTK to dnes řekla mluvčí hejtmanství Zuzana Žídková.

Formule, TrackZone, Milan Vrátný, závody, D4, policie
Na dálnici D4 se loni proháněla formule, ilustrační foto.Foto: Externí
Reklama

O posunu v případu informovala také Česká televize (ČT) na síti X. Podobná závodní auta na silnice nesmějí, nesplňují pravidla pro provoz na nich, nemají registrační značku ani směrová světla.

O trestu pro řidiče nedávno rozhodl příbramský městský úřad. Výši nezveřejnil, protože se řidič proti rozhodnutí odvolal a to tedy pravomocně neskončilo. Podle televize Nova úřad muži uložil pokutu 10 tisíc korun a půlroční zákaz řízení. Postih hrozí i mladíkovi z doprovodného vozidla.

Krajský úřad rozhodnutí příbramských úředníků zrušil a věc vrátil k novému projednání. „Spis byl vrácen k přepracování za účelem odstranění nedostatků ve vydaném rozhodnutí,“ řekla ČTK Žídková. Konkrétní výhrady neuvedla. Rozhodnutí krajského úřadu podle ní nabylo právní moci 24. května.

Oznámení o formuli, která přijela na benzinovou čerpací stanici u Dobříše a pokračovala v jízdě po D4, dostala policie loni 7. září. Po autě pátralo několik hlídek a vrtulník, podařilo se ho zastavit v obci Buk. Jednapadesátiletý řidič se odmítl vyjádřit. Dechová zkouška u něj neprokázala drogy ani alkohol.

Reklama
Reklama

Podle policie muž řídil vozidlo bez registrační značky schválené pro provoz na pozemních komunikacích a byl podezřelý i z dalších přestupků kvůli jízdě vozidla. Za nejzávažnější mu hrozila pokuta od 4000 do 10 000 korun, zákaz řízení na šest až 18 měsíců a přidělení šesti trestných bodů. Policie městskému úřadu oznámila i přestupkové jednání jednoho z doprovodných vozidel. Podle televize Nova šlo o mladíka, který formuli táhl bez patřičného označení na laně za jiným vozem. Nova uvedla, že šlo o syna majitele formule.

Mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová ČTK už dříve potvrdila, že městský úřad obdržel od policie v případu dvě oznámení o podezření ze spáchání přestupku, a to vůči dvěma různým podezřelým. V obou případech městský úřad rozhodl. Oba obvinění se odvolali.

Závodní auto typu formule jezdilo po D4 na Příbramsku už v minulosti, policie zaznamenala pět takových případů. Jízdu zachytili ostatní motoristé na video, řidiče se většinou nepodařilo vypátrat. Ke správnímu orgánu se nyní kauza dostala podruhé. V prvním případě identifikaci řidiče znemožnila přilba, úřad proto věc zastavil. Nyní je situace jiná, policisté zjistili totožnost řidiče při zastavení auta.

Reklama
Reklama
Reklama