Příští vůz Bugatti bude čtyřmístný a stále dost rychlý

Radek Pecák Radek Pecák
6. 1. 2011 0:37
Německý Der Spiegel tvrdí, že využije podlahovou plošinu z Audi A8
Foto: Bugatti

Jedno je jisté. Příští model značky Bugatti bude pomalejší než je Veyron Supersport i než obyčejný Veyron. Hranici čtyř set kilometrů v hodině s pravděpodobností hraničící s jistotou nebude umět překonat.

A to přesto, že v jeho útrobách bude ukryt stejný osmilitrový šestnáctiválec a sedmistupňová převodovka DSG, která je ve Veyronu. Jenže umístěn bude před řidičem a výkon zřejmě nebude oněch 1200 koní jako ve Veyronu Supersport, ani 1001, jakými disponuje řadový Veyron, ale něco mezi osmi stovkami a tisícem. Výkon by se stejně jako u Veyronu měl přenášet na všechna čtyři kola.

 

Informaci o tom, že nový model Bugatti skutečně připravuje, přinesl německý časopis Der Spiegel. Přidal také informaci, že bude postaveno na základech manažerské limuzíny Audi A8. Cena ale bude pochopitelně, mnohem, mnohem vyšší než u tohoto vozu. Pravděpodobně bude nižší než kolik stojí Veyron Supersport.

Ke koupi bude až za tři roky

Do prodeje by se podle Spiegelu měl dostat v roce 2014, tedy poté, když skončí výroba nejen "obyčejného" Veyronu, ale všech jeho dalších limitovaných sérií.

Přestože Spiegel píše o tom, že má jít o sedan, dosti pravděpodobná je i karosérie typu sportback neboli čtyřdveřového kupé. Takovou ostatně měl koncept Galibier, který Bugatti představilo před půldruhým rokem. Jeho název odkazuje jednak na slavný horský průsmyk, ale i na čtyřdveřové kupé, což byla čtyřdveřová verze modelu Typ 57 ze třicátých let minulého století.

Design finální verze pravděpodobně oproti Galibieru nějakých změn dozná. Možná ale nebudou příliš zásadní, protože koncept vypadal velice propracovaně. Z jednotlivých detailů zaujala například osmičlenná koncovka výfukového potrubí (po čtyřech na každé straně zádi), palubní deska s pouhou dvojicí ciferníků.

Odkazy na minulost zůstanou

Samozřejmě, jak zvenčí, tak zevnitř, je řada designových prvků. Na přídi samozřejmě zůstane maska chladiče ve tvaru podkovy a linka uprostřed střechy se také nabízí.

Protože Volkswagen potřebuje, aby mu Bugatti konečně vydělávalo nějaké peníze, dá se předpokládat, že v příštích letech dojde k výraznému rozšíření počtu modelových řad této značky s veleslavnou tradicí.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Evropská komise se chce zabývat českými kvótami na potraviny, nesmějí narušit volný pohyb zboží

Evropská komise hodlá podrobně prozkoumat povinné kvóty na prodej českých potravin, pokud návrh zákona v současnosti schvalovaný parlamentem vstoupí v platnost. Novinářům to ve čtvrtek řekla mluvčí exekutivy Evropské unie, podle níž norma nesmí být v rozporu s pravidly volného pohybu zboží ani diskriminovat žádné výrobce. Pokud by zákon začal platit a porušoval unijní normy, Česku by hrozila žaloba a vysoké pokuty.

Podle návrhu novely zákona o potravinách, která ve středu prošla Poslaneckou sněmovnou, by od příštího roku prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních musely u některých druhů potravin prodávat minimálně 55 procent českých produktů. O normě nyní bude jednat Senát, který se podle zástupců nejsilnějších klubů chystá kvóty patrně odmítnout.

"V tomto případě, který se týká nabídky potravin, je zcela zásadní zachovat volný pohyb potravinářských produktů v rámci jednotného trhu," prohlásila dnes mluvčí Evropské komise. Brusel podle ní sleduje vývoj kolem české novely, podrobně analyzovat ji však bude až v případě, pokud vstoupí v platnost. Mluvčí nicméně podotkla, že kdykoli nějaká země zavádí nějaké regulace prodeje, musí zajistit, aby byla "nutná, vyvážená a nikoho nediskriminovala".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soudce pustil z vazby ženu obviněnou z krádeže laptopu Pelosiové

Americký soudce rozhodl propustit z vazby Riley June Williamsovou, která je obviněna z podílu na krádeži laptopu z kanceláře předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové při nedávném útoku na Kapitol. Podle soudního rozhodnutí musí 22letá žena zůstat pod dohledem své matky, nesmí cestovat a v pondělí se má dostavit k federálnímu soudu ve Washingtonu k projednání případu.

Williamsová je z Pensylvánie a obviněna je z krádeže, bránění spravedlnosti, nepovoleného vstupu a výtržnictví spáchaného na půdě Kapitolu. Podle soudce Martina Carlsona jde o vážná obvinění. Ve prospěch Williamsové podle něj svědčí její dosud čistý trestní rejstřík.

Příznivci minulého prezidenta Donalda Trumpa vnikli do Kapitolu 6. ledna, kdy se sešly obě komory Kongresu k poslednímu stvrzení výsledku listopadových prezidentských voleb. Několik hodin tam rabovali, zákonodárci se museli ukrývat na bezpečném místě. Federální úřad pro vyšetřování se nyní snaží výtržníky identifikovat, Williamsovou údajně poznal na jednom ze zveřejněných videí její bývalý partner. Tvrdil, že žena doufala, že se jí podaří laptop Pelosiové prodat ruské tajné službě. Na videu je žena podobná Williamsové zachycená, jak volá na výtržníky, aby šli po schodech nahoru. Na jiném snímku je ji vidět, jak vychází z Pelosiové kanceláře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy