Příklady kamer, které pokuty v Praze nerozdávají

Příklady kamer, které pokuty v Praze nerozdávají
Kamery v Patočkově ulici směrem z centra na Vypich pokuty nerozdávají. Přesto se jich řidiči bojí jako čert kříže. Pikantní důvod jejich paniky najdete na následující fotografii.
Jen pár set metrů před kamerami jsou dvě nepřehlédnutelné značky upozorňující na měření rychlosti radarem. Ten, kdo jezdí Patočkovou roky, vzpomene ještě na starou budku, do které strážníci občas ukrývali trojnožku. Budka už není a městská policie nemá tento úsek ani v seznamu míst, na kterých měří. Tyto dvě značky jsou jednoduše lživé.
U těchto kamer na ulici 5. Května je možné pozorovat největší paniku. Tři pruhy směrem z centra lákají ještě u Pankráce k rychlé jízdě. Před kamerami si náhle řidiči uvědomí, že je tu padesátka a prudce brzdí. Přitom za pár desítek metrů je už povolených 80 km/h.
Úsek na 5. Května směrem z centra končí u benzinky a sjezdu na Jižní spojku. Někteří až sem drží padesátku, která tu platila loni. Selský rozum ale napoví, že úseky na rozdávání pokut bývají kratší a také nedovolují uniknout výjezdem, jako v tomto případě směrem na Budějovickou. Tyto kamery rozhodně neměří. Ale pozor, ty v protisměru ano.
Foto: Jan Markovič
Jan Markovič Jan Markovič
1. 6. 2016 9:22
Je to typický obrázek z velkých pražských ulic. Auto, které ještě před chvílí jelo plynule, náhle prudce brzdí. Jeho řidič panikaří bez ohledu na provoz za ním. Důvodem je kamera a strach z pokuty. Jenže jde o zbytečné starosti, možná je to jen jedna z kamer, které naopak řidičům pomáhají. Podívejte se na jejich příklady.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Štetina prodloužil se Spartou smlouvu do roku 2022

Slovenský fotbalista Lukáš Štetina prodloužil smlouvu s pražskou Spartou, která by mu vypršela po této sezoně. Osmadvacetiletý obránce zůstane podle nového kontraktu na Letné do konce června 2022. Sparta o tom informovala na svém webu.

Štetina přišel do Sparty v létě 2017 z jiného pražského klubu Dukly. V prvním roce patřil k oporám a spoluhráči ho zvolili nejlepším hráčem sezony. Pak důrazný stoper ztratil místo v sestavě a spekulovalo se o jeho odchodu.

Štetina ale dostal důvěru od trenéra Václava Kotala a v posledních dvou březnových soutěžních zápasech před koronavirovou pauzou nastoupil od začátku. Za výkony proti Ostravě a Slavii byl chválen.

"Tahle smlouva je určitě zadostiučinění. To, co dělám pro fotbal, se mi vrátilo. Věřím i ve fotbalového boha a v tom mám před sebou čistý stůl," řekl Štetina v rozhovoru pro klubovou televizi.

Další zprávy