Přes 600 tisíc SUV od Fordu musí do servisu, nejvíce v Americe. Hrozí u nich požár

ČTK ČTK
25. 11. 2022 9:55
Americká automobilka Ford Motor svolá po celém světě kvůli riziku požáru více než 634 tisíc sportovně-užitkových vozů (SUV). Informovala o tom agentura AP. Opatření zahrnuje sportovně-užitkové vozy Bronco Sport a Escape s tříválcovými motory o objemu 1,5 litru. Týká se zejména Spojených států, kde Ford svolá téměř 519 tisíc vozů.
Ford Bronco Sport, ilustrační foto.
Ford Bronco Sport, ilustrační foto. | Foto: Ford

Ve svolávaných autech může prasklý vstřikovač způsobit hromadění paliva či výparů v blízkosti horkých povrchů, což může vést ke vzniku požáru pod kapotou, uvedla agentura Reuters.

Prodejci v rámci svolávací akce zkontrolují, zda jsou vstřikovače paliva v pořádku, a v případě potřeby je vymění. Navíc aktualizují software vozidel tak, aby zjistil případné prasknutí vstřikovače a upozornil řidiče.

Automobilka uvedla, že majitelům nedoporučuje, aby přestali svolávané vozy používat a parkovali je venku, protože k požárům dochází jen vzácně a obvykle ne v případě, kdy je motor vypnutý. Firma nicméně dostala dvě desítky zpráv o požárech, včetně tří případů, kdy oheň zasáhl blízké stavby.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Běloruští advokáti hájící Cichanouského a Kalesnikavovou přišli o licenci

Dva běloruští advokáti, kteří obhajovali známé opoziční tváře včetně Maryji Kalesnikavové nebo Sjarheje Cichanouského, přišli o licenci, uvedl nezávislý běloruský portál Zerkalo. Advokáti nemohou pokračovat v činnosti nebo navštěvovat uvězněné opoziční aktivisty.

Advokáta Uladzimira Pylčanku, který hájil Kalesnikavovou, vyloučila rada minského kolegia advokátů, sdělil na sociálních sítích opoziční politik Viktar Babaryka. Pylčanka tak podle něj nebude moci za Kalesnikavovou docházet. Kalesnikavová v prezidentských volbách v roce 2020 podporovala hlavní opoziční kandidátku Svjatlanu Cichanouskou. Nyní si odpykává 11letý trest odnětí svobody. V minulých dnech prodělala operaci a byla na ARO.

O možnost vykonávat advokátní činnost přišel také Viktar Mackevyč, obhájce známého blogera a manžela Cichanouské Sjarheje Cichanouského. Ten byl v minulém roce odsouzen k 18 letům vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy