První premiéry na autosalonu v Ženevě 2013

První premiéry na autosalonu v Ženevě 2013
Tamtéž mohli návštěvníci poprvé spatřit i novou generaci octavie combi, nejprodávanějšího kombíku v Evropě.
A samozřejmě exkluzivní Lamborghini Veneno. Toho firma vyrobí jen tři kousky - každý za tři miliony euro.
Oficiální premiéra Škody Octavia Combi III se uskutečnila na stánku Škody na výstavišti Palexpo.
Takto lze do auta naložit i téměř třímetrové surfové prkno.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
5. 3. 2013 13:00

Novinářskými dny začal jarní evropský autosalon v Ženevě. Mezi prvními premiérami je řada automobilů nižší střední třídy v karosářské verzi kombi. Objevila se i řada nových malých sportovně užitkových vozů.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy