Jako nový byl VW Golf téměř bezchybný. Jak je na tom jako ojetina?

Tomáš Starý
15. 11. 2018 6:04
Volkswagen Golf je automobilovou legendou a už od 70. let dvacátého století takovým „prototypem“ správného plnohodnotného normálního auta. Pokud řidiči jde jen o přepravu z A do B a zase zpátky, objektivně nic lepšího a "většího" nepotřebuje. Sedmá generace Golfu je pro automobilku a vlastně celý koncern Volkswagen revoluční v tom, že začala používat modulární platformu MQB. Stejný technický základ dostalo plno dalších koncernových modelů včetně Škody Octavia či Seatu Leon. Výroba Golfu VII byla spuštěna v srpnu 2012 a v roce 2017 podstoupil kompaktní Volkswagen výraznější modernizaci.
Foto: VW

Golf není auto, které by nadchlo nadšeného řidiče, neboť nerozdává emoce. Jeho kouzlo ovšem spočívá v tom, že vůbec nikoho neobtěžuje zbytečnými chybami. Je to zkrátka nesmírně dobře promyšlený vůz, do kterého si sednete a hned máte pocit, jako byste si obuli dobře prošlápnutou botu. Ergonomie je příkladná a prostoru je v autě dost, i na zadních sedadlech. Konkurence možná nabídne více výbavy za méně peněz, ale v žádném soupeři se nebudete cítit tak dobře jako právě v Golfu. Jen se musíte smířit s tím, že většina ojetých Golfů v rozumných cenových relacích má buď chudou výbavu, nebo hodně kilometrů na tachometru. Dobře vybavené exempláře se silnějšími motory jsou pořád velmi drahé.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy