10 univerzálních aut na zasněžené silnice. Pohon všech kol nepatří jenom do terénu

Jan Matoušek Jan Matoušek
3. 12. 2018 6:08
Zima, a s ní spojené pokrývky sněhu a ledu, se nezadržitelně blíží. Nejen v tomto období tak uživatelé automobilů ocení pohon všech kol, který zvyšuje bezpečnost jízdy po povrchu se sníženou přilnavostí. Výběr je na českém trhu nebývale široký, pohon všech kol nabízí městská přibližovadla i velká rodinná MPV. Vybrali jsme desítku aut s pohonem všech kol napříč kategoriemi, která reprezentuje cenové rozpětí, šíři nabídky i rozdílné zaměření.
Foto: Jan Markovič

Suzuki Ignis - 327 700 Kč

Délka/rozvor: 3700/2435 mm
Světlá výška: 180 mm
Objem kufru: 204/1086 l
Benzinové motory: 1.2 DualJet (66 kW)
Cena od: 327 700 Kč

Suzuki Ignis je nejlevnější a zároveň i jednou z nejmenších čtyřkolek na českém trhu. Díky svým rozměrům se hodí především do města, na druhou stranu vyniká i poměrně velkou variabilitou. Roli v tom hrají posuvná zadní sedadla, která jsou standardem od druhé výbavy Comfort. Právě od ní lze dokoupit i pohon všech kol. Ten je řešený systém s přiřaditelnou zadní nápravou - tu elektronika zapojí ve chvíli, kdy zaznamená ztrátu přilnavosti předních kol. Test vozu najdete zde.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sluková s Hermannovou potvrdily v Litoměřicích roli favoritek

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová potvrdily roli favoritek a vyhrály v Litoměřicích úvodní turnaj Beach Series, nového domácího seriálu tříhvězdičkových akcí. Elitní světová dvojice otočila finálový duel proti Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové a zvítězila 22:24, 21:12, 15:10.

Vítězky slavily úspěšný návrat po mnohaměsíční zápasové pauze a teprve po týdenní společné přípravě. Dohromady začaly trénovat teprve v pondělí po návratu Nausch Slukové s trenérem Simonem Nauschem z USA.

"Vlastně nějakých osm devět měsíců jsme vůbec nehrály. Naposledy jsme hrály koncem září 2019 a ten herní rytmus je prostě úplně jiný. A to je něco, co se nedá natrénovat. V tomhle to bylo náročné se zase chytnout, zažít si zápasový styl a rutinu," uvedla Nausch Sluková v nahrávce pro média.

Sluková s Hermannovou zvládly třísetový duel i v semifinále proti Martině Williamsové (za svobodna Bonnerové) a Sáře Olivové. Ty potom prohrály utkání o třetí místo s dvojicí Marie-Sara Štochlová, Martina Maixnerová.

"Jsem ráda, že zápasy jsou náročné, že nepřijedeme a nevyhrajeme všechno na osm. To by pro nás ztrácelo význam a jsem vděčná za každý dobrý zápas a za každý tie-break, protože to poslouží z dlouhodobého hlediska pro náš trénink," konstatovala Nausch Sluková. "To 'semíčko' a finále bylo náročné a myslím, že nás dost procvičily, takže ideální," zhodnotila turnaj.

Pětidílný seriál bude pokračovat v týdenních intervalech na Strahově, v Nymburce, Chodově u Karlových Varů a opět na pražském Strahově.

Další zprávy