10 univerzálních aut na zasněžené silnice. Pohon všech kol nepatří jenom do terénu

Jan Matoušek Jan Matoušek
3. 12. 2018 6:08
Zima, a s ní spojené pokrývky sněhu a ledu, se nezadržitelně blíží. Nejen v tomto období tak uživatelé automobilů ocení pohon všech kol, který zvyšuje bezpečnost jízdy po povrchu se sníženou přilnavostí. Výběr je na českém trhu nebývale široký, pohon všech kol nabízí městská přibližovadla i velká rodinná MPV. Vybrali jsme desítku aut s pohonem všech kol napříč kategoriemi, která reprezentuje cenové rozpětí, šíři nabídky i rozdílné zaměření.
Foto: Jan Markovič

Suzuki Ignis - 327 700 Kč

Délka/rozvor: 3700/2435 mm
Světlá výška: 180 mm
Objem kufru: 204/1086 l
Benzinové motory: 1.2 DualJet (66 kW)
Cena od: 327 700 Kč

Suzuki Ignis je nejlevnější a zároveň i jednou z nejmenších čtyřkolek na českém trhu. Díky svým rozměrům se hodí především do města, na druhou stranu vyniká i poměrně velkou variabilitou. Roli v tom hrají posuvná zadní sedadla, která jsou standardem od druhé výbavy Comfort. Právě od ní lze dokoupit i pohon všech kol. Ten je řešený systém s přiřaditelnou zadní nápravou - tu elektronika zapojí ve chvíli, kdy zaznamená ztrátu přilnavosti předních kol. Test vozu najdete zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail

Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 17,03 z dosavadních 16,03 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).

Vesa do Royal Mail vstoupila loni v květnu, kdy získala 5,35 procenta akcií. Svůj podíl postupně zvyšovala a loni v srpnu se stala největším akcionářem v podniku, který v roce 1516 založil panovník Jindřich VIII. Royal Mail se zaměřuje hlavně na přepravu poštovních zásilek.

Od vstupu Vesy do Royal Mail akcie britského podniku výrazně posílily, neboť společnost využila boomu prodeje na internetu v době pandemie covidu-19. Zatímco loni na začátku května se akcie Royal Mail obchodovaly zhruba za 1,60 libry, nyní se jejich cena pohybuje kolem 4,90 libry. To znamená růst o více než 200 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy