Před sedmdesáti lety vyrazili Hanzelka a Zikmund na první expedici. Sjedou se tatry z celé republiky

Eva Srpová Eva Srpová
22. 4. 2017 7:45
V sobotu 22. dubna je to přesně 70 let od chvíle, kdy pánové Hanzelka a Zikmund vyrazili na první velkou expedici. Na tuto počest se v pražském Národním technickém muzeu koná velká akce. Sjedou se tatry z celé republiky, zvláštní pozornost bude věnovaná Tatře 87, se kterou v roce 1947 vyrazili do Afriky. Jedna Tatra 87 vyrazí na pamětní jízdu po stopách Hanzelky a Zikmunda. Sice ne až do Afriky, alespoň však dojede do Marseille.
Foto: NTM

Tatra 87

Na první výpravu vyrazili inženýři Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka 22. dubna 1947 se stříbrnou Tatrou 87. Za tři roky stihli projet Evropu, Afriku, Jižní a Latinskou Ameriku.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy